STS KOD PROMOCYJNY

Sochan tylko rezerwowym Spurs. Jednorazowo czy na stałe?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaSochan tylko rezerwowym Spurs. Jednorazowo czy na stałe?

Nieoczekiwanie w meczu San Antonio Spurs z Minnesotą Timberwolves Jeremy Sochan nie wyszedł w pierwszej piątce. Dlaczego na taki manewr zdecydował się trener Gregg Popovich?

Nie tak dawno Sochan zanotował kilka dobrych występów na parkietach NBA, w tym ustanowił nowy rekord punktów w jednym meczu. Tymczasem dzisiejszej nocy próżno było szukać reprezentanta Polski w składzie „Ostróg”. Pierwszy raz w tym sezonie NBA Sochan zaczął na ławce. Ostatecznie spędził na boisku 22 minuty i zdobył sześć punktów, miał też dwie zbiórki i jeden blok. Spurs przegrali z „Wilkami” 94:102.

Eksperyment czy kara trenera?

Zapytany o zmianę ustawienia wyjściowego składu trener Gregg Popovich nie chciał tego komentować. – To jest to, co chcemy robić – powiedział po meczu. Sam Sochan też nie był bardziej wylewny i wspominał o eksperymencie i robieniu tego, czego oczekują trenerzy. Wydaje się, że to raczej chwilowa decyzja, być może szkoleniowiec Spurs chciał „wstrząsnąć” reprezentantem Polski.

Najbliższe mecze Spurs i Sochana

Przekonamy się o tym w kolejnych meczach San Antonio Spurs. Terminarz meczów „Ostróg” przedstawia się następująco:

  • 8/9 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Chicago Bulls godz. 2:30
  • 11/12 grudnia (noc z poniedziałku na wtorek): Houston Rockets – San Antonio Spurs godz. 2:00
  • 13/14 grudnia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00
  • 15/16 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...