Blisko 40 minut Sochana. Spurs przegrali z Sacramento Kings

Strona głównaKoszykówkaBlisko 40 minut Sochana. Spurs przegrali z Sacramento Kings

Trwa fatalna passa San Antonio Spurs w NBA. Tym razem drużyna z Jeremym Sochanem w składzie przegrała 120:129 z Sacramento Kings. O losach tego pojedynku zadecydowała ostatnia kwarta, w której drużyna z Teksasu przegrała ośmioma punktami. Jeremy Sochan spędził na parkiecie 37 minut, czyli najwięcej z zawodników Spurs. W tym czasie rzucił osiem punktów, zebrał osiem piłek pod koszem i zaliczył sześć asyst. Niestety do wygranej to nie wystarczyło.

Solidny mecz Sochana przed własną publicznością

Bez dwóch zdań był to solidny mecz Jeremiego Sochana. Młody Polak spędził na parkiecie 37 minut, czyli najwięcej z drużyny San Antonio Spurs. To potwierdzenie zaufania, jakim darzy go trener Gregg Popovich. Niestety ponownie w grze Sochana szwankowała nieco skuteczność. Trafił tylko 3 na 11 rzutów z gry i 1 na 2 rzuty wolne. Przełożyło się to na dorobek ośmiu punktów, choć mogło być ich zdecydowanie więcej. Do tego Polak zanotował osiem zbiórek pod oboma koszami oraz sześć asyst przy celnych rzutach kolegów z drużyny. Na jego koncie zapisano również przechwyt, dwie straty i cztery faule.

Niestety solidny mecz w wykonaniu Sochana nie pozwolił San Antonio Spurs na przełamanie złej passy. Właśnie zanotowali siódmą porażkę z rzędu w NBA. Ich sytuacja w tabeli wygląda coraz gorzej. Po 12 kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej i coraz więcej tracą do miejsc premiowanych awansem do fazy play-off. W meczu z Sacramento Kings najwięcej punktów dla Spurs rzucili: Zach Collins (28) i Victor Wembanyama (27).

San Antonio Spurs – Sacramento Kings 120:129 (31:29, 31:33, 32:33, 26:34)

Kiedy kolejny mecz San Antonio Spurs?

Kolejne spotkanie San Antonio Spurs w NBA już w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Drużyna z Teksasu szybko dostanie szansę rehabilitacji. Przed własną publicznością podejmie Memphis Grizzlies. Będzie to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie. Liczymy na dobry mecz Sochana i nawiązanie do najlepszych punktowych występów w tym sezonie, które zanotował w starciach z Miami Heat i New York Knicks. Wówczas rzucał po 16 punktów.