Wpadka Polskiego Cukru Startu Lublin w Bułgarii

Strona głównaKoszykówkaWpadka Polskiego Cukru Startu Lublin w Bułgarii

Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin zanotowali wpadkę i przegrali w Bułgarii z BC Spartakiem Plewen 95:101. Spotkanie rozegrano w ramach rywalizacji w grupie A European North Basketball League. Dla gospodarzy było to dopiero pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Niestety lublinianie nie poprawili swojego bilansu i również mają tylko jedną wygraną na koncie. Kolejne spotkanie w ENBL rozegrają 16 stycznia.

Lublinianie byli faworytami

Faworytami bukmacherów byli gracze Polskiego Cukru Startu Lublin. Zespół ten przystępował do pojedynku z bilansem 1-2. Jedyne zwycięstwo dotychczas odniósł na początku listopada, gdy na wyjeździe wygrał aż 102:62 z duńskim Svendborg Rabbits. Oprócz tego podopieczni Artura Gronka przegrali z Utenos Juventus z Litwy oraz Bristol Flyers z Anglii. Do Bułgarii wybrali się po drugie zwycięstwo w grupie A European North Basketball League. Gracze BC Spartaka Plewen mieli jednak inne plany.

Niezwykle wyrównany bój. Zadecydowała czwarta kwarta

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Oba zespoły postawiły na ofensywną grę i dużą liczbę rzutów. Z drugiej strony szwankowała gra w obronie, co przekładało się na wysoki wynik. W mecz lepiej weszli zawodnicy z Lublina, którzy w pierwszej kwarcie prowadzili już 20:10. Gospodarze szybko się otrząsnęli i pierwszy fragment gry zakończył się wygraną Startu 26:25. W drugiej kwarcie gra toczyła sie kosz za kosz. Odrobinę lepsi okazali się koszykarze z Bułgarii i do przerwy był remis 55:55.

Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Artura Gronka. W trzeciej kwarcie szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety wtedy przytrafiła się im słabsza końcówka. Przed ostatnią kwartą prowadzili już tylko 80:78. Lublinianie o ostatnim fragmencie gry z pewnością będą chcieli szybko zapomnieć. Grę zdominowali gracze Spartaka, którzy bardzo pewnie wygrali 101:95 i sprawili niespodziankę. Szkoda porażki i tego, że Polski Cukier Start Lublin skomplikował sobie sytuację w rozgrywkach ENBL. Kolejne spotkanie w Europie zespół z Lublina rozegra 16 stycznia. Wówczas przed własną publicznością podejmie Bakken Bears z Danii.

BC Spartak Plewen – Polski Cukier Start Lublin 101:95 (25:26,30:29, 23:25, 23:15)