WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski po 20 latach przerwy!

Strona głównaKoszykówkaWKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski po 20 latach przerwy!

Dopięli swego! Koszykarze Śląska Wrocław nie wypuścili szansy z rąk i wygrali w piątym meczu finałów Polskiej Ligi Koszykówki 90:77. To pierwszy tytuł mistrzowski dla drużyny ze stolicy Dolnego Śląska od 20 lat!

Sam finał koszykówki mężczyzn pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa był niespodzianką, bo żaden z tych zespołów nie był najwyżej rozstawionym przed play-off. Mimo tego finałowa seria była bardzo ciekawa i zacięta, pomimo ostatecznego szybkiego zwycięstwa Śląska.

Legia postraszyła tylko przez chwilę

Przed piątkowym meczem w Hali Stulecia we Wrocławiu, Śląsk prowadził 3:1. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i wygrali pierwszą kwartę 27:11. Gdy wydawało się, że w ten oto sposób rozpoczął się ich marsz w kierunku fetowania… Legia niespodziewanie odrobiła straty. Był to jednak jednorazowy wyskok, bo po przerwie wszystko wróciło do „normy”. Śląsk odzyskał prowadzenie i nie tylko kontrolował przebieg meczu, ale i powiększał przewagę.

Pewna wygrana i 18 mistrzostwo

Ostatecznie wrocławianie wygrali 13-ma punktami i zdobyli 18 mistrzostwo Polski w historii. Dla Śląska był to pierwszy tytuł od 2002 roku. Najwięcej punktów w ostatnim meczu rzucił Kerem Kanter (26). Z kolei w ekipie z Warszawy najlepszym strzelcem był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman (20 pkt.).

MVP sezonu zasadniczego, czyli Travis Trice wrzucił tym razem 11 punktów, ale i tak został wybrany MVP finałów PLK. Niestety coraz więcej wskazuje na to, że Amerykanin pożegna się z Wrocławiem i w nowym sezonie będzie grał w lidze hiszpańskiej, a konkretnie w Murcii.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 90:77

Wynik finału play-off – 4:1