Adam Kszczot nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Pożegnanie bez finałowego startu

Strona głównaLekkoatletykaAdam Kszczot nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Pożegnanie bez...

Niestety Adam Kszczot nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie, które odbędą się w dniach 18-20 marca. Polski biegacz poinformował o tym swoich kibiców w mediach społecznościowych w czwartek 10 marca. Powodem takiej decyzji naszego utytułowanego zawodnika jest pogorszone samopoczucie i zaburzony cykl treningowy po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi. To wielka szkoda zwłaszcza w sytuacji, gdy miał to być ostatni start Adama Kszczota w karierze. 

Niedosyt na zakończenie kariery

Polak zdecydował się na przyjęcie drugiej dawki szczepionki na COVID-19 za namowami władz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wszystko dlatego, że sportowcy bez pełnego cyklu szczepienia mają nie zostać dopuszczeni do rywalizacji w Belgradzie. Niestety po przyjęciu szczepionki Adam Kszczot przez kilka dni zmagał się z gorączką i ogólnym zmęczeniem. Efektem tego była kilkudniowa przerwa w treningach, która spowodowała, że Polak nie jest w stanie optymalnie przygotować się do startu w Halowych Mistrzostwach Świata. Biorąc to pod uwagę, utytułowany reprezentant Polski podjął decyzję o rezygnacji z udziału w HMŚ. Tym samym swoją bogatą karierę kończy w domu, a nie na imprezie rangi mistrzowskiej. Obecny sezon halowych mityngów był ostatnim w zawodowej karierze Adama Kszczota. 

Wpis Adama Kszczota dostępny jest na profilu sportowca na Facebooku tutaj

Wielokrotny medalista imprez rangi mistrzowskiej

Adam Kszczot to jeden z najbardziej utytułowanych średniodystansowców w historii polskiej lekkiej atletyki. Na swoim koncie ma m.in. halowe mistrzostwo świata oraz trzy złote medale halowych mistrzostw Europy. Polak był także dwukrotnym wicemistrzem świata na imprezach organizowanych na otwartym stadionie. Ostatnie duże sukcesy Adama Kszczota miały miejsce w 2018 roku. Od tego czasu utytułowany biegacz nie odnosił już spektakularnych wyników. Przez całą karierę specjalizował się w biegach na 800 metrów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...