STS KOD PROMOCYJNY

Świetne starty Polaków na mityngu Orlen Cup Łódź 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaŚwietne starty Polaków na mityngu Orlen Cup Łódź 2024

Polscy lekkoatleci ze znakomitej strony pokazali się na halowym mityngu Orlen Cup Łódź 2024. Po zwycięstwa w swoich konkurencjach sięgnęli: Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Norbert Kobielski. Ponadto na podium stawali: Weronika Nagięć, Paulina Borys, Jakub Szymański, Damian Czykier, Oiwer Wdowik i Robert Sobera. Ewa Swoboda wygrała start na 60 metrów z czasem 7.04 i jest liderką światowych tabel. 

Cenne zwycięstwa polskich sprinterów

Po wygrane w Łodzi sięgali polscy sprinterzy. Wśród pań na 60 metrów bezkonkurencyjna okazała się Ewa Swoboda. W eliminacjach pobiegła 7.08, a w wielkim finale 7.04 i wygrała. To najlepszy wynik w tym roku na światowych listach. Polka o 0,01 sekundy wyprzedziła Włoszkę Zaynab Dosso. Wśród panów niespodziankę sprawił Oliwer Wdowik. Finiszował z czasem 6.60 i zajął drugie miejsce. Szybszy od niego był tylko Reynier Mena z Kuby. 


Czytaj więcej o lekkoatletyce:


Wiele emocji dostarczyli nam również płotkarze. Na dystansie 60 metrów przez płotki najlepsza była Pia Skrzyszowska. Finiszowała z czasem 7.85 i wskoczyła na pierwsze miejsce europejskich tabel. Drugie miejsce w tej konkurencji z czasem 8.12 zajęła Weronika Nagięć. Po eliminacjach najszybszy w Europie na 60 metrów przez płotki był Jakub Szymański z czasem 7.52. W finale jednak szybciej od niego pobiegł Włoch Lorenzo Ndele Simonelli. Polak z czasem 7.53 zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 7.67 stanął Damian Czykier.

Norbert Kobielski najlepszy w skoku wzwyż

Niespodzianki nie było w konkurencji skoku wzwyż. Wygrał polski faworyt Norbert Kobielski, który dobrze wszedł w sezon halowy. W najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.25. Drugie miejsce z wynikiem 2.22 zajął reprezentant Izraela Yonathan Kapitolnik. Na najniższym stopniu podium wspólnie stanęli: Dmytro Nikitin (Ukraina), Vaslios Konstantinou (Cypr), Edourado Stronati (Włochy) i Jef Vermeidern (Belgia). 

Kto jeszcze z biało-czerwonych stanął na podium?

W kilku konkurencjach biało-czerwoni stanęli jeszcze na podium rywalizacji lekkoatletycznego mityngu halowego Orlen Cup Łódź 2024. W Atlas Arenie w Łodzi drugie miejsce w skoku o tyczce zajął Robert Sobera z wynikiem 5.72. Taki sam rezultat uzyskał Turek Ersu Sasma. Najlepszy ze skokiem na 5.82 był Amerykanin Sam Kendricks. W skoku wzwyż drugie miejsce z rezultatem 1.85 zajęła Paulina Borys. Tym razem nieco lepsza okazała się Białorusinka Maryia Zhodzik. 

Zawody w Łodzi miały rangę World Athletics Indoor Tour Bronze i rozpoczęły sezon halowy w Polsce. Na starcie oglądaliśmy jeszcze takich reprezentantów Polski jak m.in.: Dominik Kopeć, Albert Komański, Łukasz Żok, Krzysztof Kiljan, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Michał Haratyk, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Wojtunik, Klaudia Siciarz, Karolina Kołęczek i Wiktoria Miąso. Najważniejszą imprezą w sezonie halowym będą Halowe Mistrzostwa Świata w Glasgow, które odbędą się 1-3 marca

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...