STS KOD PROMOCYJNY

Martyna Kotwiła wygrała mityng w Oulu. Krzysztof Kiljan na drugim miejscu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaMartyna Kotwiła wygrała mityng w Oulu. Krzysztof Kiljan na drugim miejscu

Martyna Kotwiła w dobrym stylu zwyciężyła w mityngu lekkoatletycznym Motonet GP w fińskim Oulu. Polka była najlepsza w biegu na 200 metrów, gdzie finiszowała z czasem 23.18. Na podium zawodów oglądaliśmy jeszcze Krzysztofa Kiljana. Polak finiszował na drugim miejscu w biegu na 110 metrów przez płotki. Osiągnął czas 13.63 i zaledwie o 0,07 sekundy przegrał z Finem Elmo Lakką. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Cenne zwycięstwo Martyny Kotwiła

Mityng lekkoatletyczny Motonet GP rozegrano na stadionie Raatin w Oulu na północy Finlandii. Mieliśmy w nim polskie akcenty. Najlepiej spisała się Martyna Kotwiła, która triumfowała w rywalizacji na 200 metrów. Nasza lekkoatletka zaczęła przeciętnie i musiała gonić stawkę. Ostatecznie po dobrym finiszu przedostała się na pierwsze miejsce. Na mecie zmierzono jej czas 23.18 przy silnym wietrze +2,3 m/s. Polka o 0,09 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Czeszkę Terezę Petrzilkovą. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Finlandii Anniina Kortetmaa z czasem 23.40. Dla Martyny Kotwiły to kolejny cenny wynik w tym sezonie. W Oulu pobiegła 23.18, co jest jej drugim wynikiem w tym roku. Obecny rekord życiowy reprezentantki Polski to 22.99.

Krzysztof Kiljan na podium 

Na podium mityngu Motonet GP w fińskim Oulu oglądaliśmy jeszcze Krzysztofa Kiljana. Polak zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Do końca walczył o zwycięstwo. Ostatecznie 24-letni lekkoatleta dobiegł drugi z czasem 13.63. O 0,07 sekundy przegrał z najlepszym tego dnia Finem Elmo Lakką (13.56), dla którego był to najlepszy bieg w tym sezonie. Trzecie miejsce zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki Mondray Barnard z czasem 13.77. Krzysztof Kiljan w tym roku już biegał szybciej. Jego najlepszy wynik w tym sezonie i jednocześnie rekord życiowy na dystansie 110 metrów przez płotki to 13.43. Polscy lekkoatleci w Finlandii osiągnęli kolejne dobre wyniki w tym sezonie na arenie międzynarodowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...