STS KOD PROMOCYJNY

Problemy Marii Andrejczyk przed MŚ w Eugene

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaProblemy Marii Andrejczyk przed MŚ w Eugene

Maria Andrejczyk wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. Od dłuższego czasu ma kłopoty z barkiem, przez co nie może rzucać oszczepem na swoim optymalnym poziomie. Choć jej udział w Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Eugene nie jest zagrożony, to jednak może to być jej ostatni start w tym sezonie. To jedna z najlepszych oszczepniczek w ostatnich latach, jednak w takiej sytuacji będzie trudno o medal w Stanach Zjednoczonych. 

Kontuzja krzyżuje plany 

W tym sezonie Maria Andrejczyk miała postawić kolejny krok ku temu, aby umocnić swoją pozycję w gronie czołowych oszczepniczek świata. Jeszcze przed rozpoczęciem startów na otwartym stadionie rozstała się z dotychczasowym trenerem i związała z Finem Petteri Piironenem. To jeden z najlepszych trenerów oszczepu na świecie, a jego doświadczenie, wiedza i metody treningowe miały sprawić, że Polka będzie rzucała jeszcze dalej i z większą regularnością. Niestety plany te pokrzyżowały problemy zdrowotne. Od kilku tygodni Maria Andrejczyk zmaga się z urazem barku, który uniemożliwia jej optymalne przygotowania i pod znakiem zapytania stawia kolejne starty. 

Wystąpi na Mistrzostwach Świata

Ostatecznie Maria Andrejczyk ze sztabem szkoleniowym zdecydowała o tym, że wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Eugene. Jej forma będzie wielką niewiadomą, jednak trudno zakładać, że będzie rzucała na podobnym poziomie, co przed rokiem. Wówczas przez cały sezon była jedną z najlepszych i wywalczyła olimpijski medal. Lekkoatletka sama wskazuje na to, że nie jest w optymalnej formie, jednak nie chciałaby odpuścić tak dużej imprezy. 

Czy to ostatni start w tym sezonie?

Niestety nie jest wykluczone, że będzie to ostatni start Marii Andrejczyk w tym sezonie. Możliwe, że po Mistrzostwach Świata w Eugene zrezygnuje z udziału w kolejnych lekkoatletycznych imprezach ze względu na kontuzję barku, z którą się boryka. Tym samym pod znakiem zapytania staje udział Polki w sierpniowych Mistrzostwach Europy w Monachium. Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, a dla oszczepniczki kluczowy jest start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Najbliższe dwa lata powinny być im podporządkowane, dlatego kluczem jest dojście do pełnej sprawności fizycznej i szlifowanie formy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...