Problemy Marii Andrejczyk przed MŚ w Eugene

Strona głównaLekkoatletykaProblemy Marii Andrejczyk przed MŚ w Eugene

Maria Andrejczyk wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. Od dłuższego czasu ma kłopoty z barkiem, przez co nie może rzucać oszczepem na swoim optymalnym poziomie. Choć jej udział w Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Eugene nie jest zagrożony, to jednak może to być jej ostatni start w tym sezonie. To jedna z najlepszych oszczepniczek w ostatnich latach, jednak w takiej sytuacji będzie trudno o medal w Stanach Zjednoczonych. 

Kontuzja krzyżuje plany 

W tym sezonie Maria Andrejczyk miała postawić kolejny krok ku temu, aby umocnić swoją pozycję w gronie czołowych oszczepniczek świata. Jeszcze przed rozpoczęciem startów na otwartym stadionie rozstała się z dotychczasowym trenerem i związała z Finem Petteri Piironenem. To jeden z najlepszych trenerów oszczepu na świecie, a jego doświadczenie, wiedza i metody treningowe miały sprawić, że Polka będzie rzucała jeszcze dalej i z większą regularnością. Niestety plany te pokrzyżowały problemy zdrowotne. Od kilku tygodni Maria Andrejczyk zmaga się z urazem barku, który uniemożliwia jej optymalne przygotowania i pod znakiem zapytania stawia kolejne starty. 

Wystąpi na Mistrzostwach Świata

Ostatecznie Maria Andrejczyk ze sztabem szkoleniowym zdecydowała o tym, że wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Eugene. Jej forma będzie wielką niewiadomą, jednak trudno zakładać, że będzie rzucała na podobnym poziomie, co przed rokiem. Wówczas przez cały sezon była jedną z najlepszych i wywalczyła olimpijski medal. Lekkoatletka sama wskazuje na to, że nie jest w optymalnej formie, jednak nie chciałaby odpuścić tak dużej imprezy. 

Czy to ostatni start w tym sezonie?

Niestety nie jest wykluczone, że będzie to ostatni start Marii Andrejczyk w tym sezonie. Możliwe, że po Mistrzostwach Świata w Eugene zrezygnuje z udziału w kolejnych lekkoatletycznych imprezach ze względu na kontuzję barku, z którą się boryka. Tym samym pod znakiem zapytania staje udział Polki w sierpniowych Mistrzostwach Europy w Monachium. Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, a dla oszczepniczki kluczowy jest start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Najbliższe dwa lata powinny być im podporządkowane, dlatego kluczem jest dojście do pełnej sprawności fizycznej i szlifowanie formy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...