STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Brąz razy trzy. Patrycja Adamkiewicz z medalem Uniwersjady!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSukcesy i rekordyBrąz razy trzy. Patrycja Adamkiewicz z medalem Uniwersjady!

Patrycja Adamkiewicz zdobyła brązowy medal Uniwersjady w Chengdu w takewondo w kategorii do 57 kilogramów. To jej drugi taki medal w karierze.

Decydująca porażka

Polka w pierwszej rundzie nie walczyła, gdyż miała wolny los. – Po tym, jak sześć lat temu na Tajwanie dziewczyny w drużynie wywalczyły srebro, a cztery lata temu w Neapolu brąz, są rozstawione i w pierwszej rundzie mają wolny los – powiedział trener reprezentacji Polski Waldemar Łakomy.

W drugiej rundzie zmierzyła się z Niemką, Franziską Drucklieb. Pokonała ją 2:0. Podobny los spotkał jej kolejną rywalkę. Zwycięstwo nad Brazylijką, Victorią Limą zapewniło Polce awans do strefy medalowej.

Tam nie było już jednak tak udanie. Polka rywalizowała z Koreanką Yujin Kim, jednak przegrała z nią 1:2. To także ostatecznie przekreśliło jej szansę na złoto i srebro, jednak Polka wróci z Chin przynajmniej z brązowym medalem.

Niedosyt pozostał

Cztery lata temu Adamkiewicz także zameldowała się na podium uniwersjady. W Neapolu w 2019 roku także zajęła trzecie miejsce. Polka miała nadzieje na poprawę tego wyniku, jednak ta sztuka jej się nie udała.

Bardzo się cieszę, że udało się wywalczyć ten brąz. Mało brakowało, a byłabym nawet w
finale, ale niestety odezwała się moja ostatnia kontuzja i być może to też sprawiło, że w tym
pojedynku byłam ostrożniejsza. Walczyłam do końca i jestem z siebie bardzo zadowolona, bo
udało mi się wykonać różne techniki, które wcześniej zaplanowałam. Pozostaje oczywiście
niedosyt, bo kolejny raz mam brąz, ale i tak cieszę się z medalu
– powiedziała Adamkiewicz po zdobyciu medalu.

To trzeci medal zdobyty przez Polskę podczas Uniwersjady w Chengdu. Wcześniej na listę wpisał się Oskar Miliwek. Zdobył brąz w strzelectwie. Kilka dni później w judo trzecie miejsce zajął Kacper Szczurowski. Adamkiewicz może przywieźć ze sobą jeszcze jeden medal. Czeka ją jeszcze rywalizacja w drużynie.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...