STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon znów najlepsi na świecie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaKamil Semeniuk i Wilfredo Leon znów najlepsi na świecie

Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon ponownie zdobyli tytuł klubowych mistrzów świata w siatkówce. Ich Sir Susa Vim Perugia w wielkim finale pokonała 3:0 Minas Tenis Clube z Brazylii. Bohaterem tego meczu był Kamil Semeniuk, który zdobył 14 punktów i był najlepszym zawodnikiem na boisku. Trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata zajęło japońskie Suntory Sunbirds.

Kamil Semeniuk show w wielkim finale

W ostatnich tygodniach Kamil Semeniuk jest motorem napędowym Sir Susa Vim Perugia. Należy do najlepszych graczy swojej drużyny i udowadniał to również podczas Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Indiach. Zdecydowanie mniejszy wkład w grę Perugii ma Wilfredo Leon, który od pewnego czasu zmaga się z urazem i nie jest w pełni formy. W dalekich Indiach Perugia bez problemu wygrała fazę grupową, a następnie w półfinale okazała się lepsza od tureckiego Halkbanku Ankara. Dzięki temu obrońcy tytułu awansowali do finału. 

Tam czekało na nich brazylijskie Minas Tenis Clube. Obie drużyny mierzyły się już w grupie i wówczas wygrała Sir Susa Vim Perugia. Tym razem również mecz toczył się pod dyktando ekipy z Włoch, a pierwszoplanową rolę grał Kamil Semeniuk. Polak zdobył 14 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem finału. Sir Susa Vim Perugia pewnie wygrała 3:0 (25:13, 25:21, 25:19) i obroniła tytuł najlepszej drużyny świata. Trzecie miejsce w zmaganiach zajęła drużyna Suntory Sunbirds z Japonii, która w małym finale wygrała 3:2 z Halkbankiem Ankara. 

Klubowe Mistrzostwa Świata bez polskich drużyn 

Trzy ostatnie edycje Ligi Mistrzów wygrała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W ostatnim finale pokonała Jastrzębski Węgiel. Mimo tego polskich drużyn ponownie zabrakło na Klubowych Mistrzostwach Świata. To świadoma decyzja władz ZAKSY i Jastrzębskiego. Spowodowana jest tym, że zespoły te musiałyby odbyć daleką podróż do Indii w momencie, gdy sezon w Polsce w pełni, a natężenie spotkań jest bardzo duże. Każda taka eskapada zwiększa ryzyko kontuzji, dlatego zdecydowano się dmuchać na zimne. Decyzja nie może dziwić w sytuacji, gdy kalendarz imprez siatkarskich w wydaniu reprezentacyjnym i klubowym jest bardzo napięty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...