Heroiczna walka mistrza Polski. Constract Lubawa lepszy od ChIT Kijów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalHeroiczna walka mistrza Polski. Constract Lubawa lepszy od ChIT Kijów

Piłkarze halowi Constractu Lubawa w niesamowitych okolicznościach wygrali spotkanie z ChIT Kijów na otarcie III fazy grupowej Ligi Mistrzów w futsalu. Mistrzowie Polski wygrali 6:5, choć jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcem meczu przegrywali 1:4. Fantastyczna pogoń w końcówce pozwoliła im sprawić niespodziankę i wygrać na otwarcie swoich smagań w rundzie elity.

Efektowny mecz i niesamowite zwycięstwo Constractu

Constract Lubawa debiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów w futsalu i idzie mu znakomicie. Polski zespół awansował do rundy elity, czyli ostatniego przystanku przed finałami rozgrywek. W II fazie grupowej mistrzowie Polski wygrali turniej w Chorwacji, gdzie w pokonanym polu pozostawili: KMF Titograd Podgorica (Czarnogóra), MNK Futsal Dinamo (Chorwacja) i Örebro SK Futsal (Szwecja). Wcześniej bez problemu awansowali z turnieju I rundy rozgrywanego w Lubawie

Teraz jednak poprzeczka wzrasta i o awans będzie bardzo trudno. Na otwarcie turnieju elity rozgrywanego w Palma de Mallorca gracze Constractu mierzyli się z ChIT Kijów z Ukrainy. Początek był wyrównany. Najpierw trafili Rosjanie, a chwilę później mistrzowie Polski doprowadzili do remisu za sprawą Pedro Silvy. Niestety później zdecydowaną przewagę zyskali rywale, którzy w 33. minucie gry prowadzili już 4:1. Constract znalazł się w trudnej sytuacji, jednak w ostatnich czterech minutach przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do siatki trafiali: Paweł Kaniewski (dwukrotnie), Jakub Raszkowski, Claudinho i ponownie Pedro Silva. Skończyło się 6:5 dla lubawian, choć długo nic tego nie zapowiadało. To fenomenalny początek turnieju.

ChIT Kijów – Constract Lubawa 5:6

W czwartek mecz z wielkim faworytem

Już jutro najważniejsze spotkanie z perspektywy Constractu Lubawa. O godzinie 19:00 zmierzą się z hiszpańskim Palma Futsal. To jeden z najlepszych zespołów w Europie i zdecydowany faworyt do awansu do finałów Ligi Mistrzów. Sprawienie niespodzianki i ewentualna wygrana lubawian przybliży ich do awansu. W finałach zagra tylko zwycięzca turnieju w Palma de Mallorca. Stawkę ekip uzupełnia tam MNK Olmissum z Chorwacji.