Lewandowski dał trzy punkty w meczu z Athletikiem

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski dał trzy punkty w meczu z Athletikiem

Robert Lewandowski kontynuuje strzelecką serię na początku sezonu 2024/2025. Napastnik FC Barcelony wpisał się na listę strzelców w domowym meczu z Athletikiem Bilbao, dając swojej drużynie trzy punkty. Gospodarze wygrali 2:1 i po dwóch kolejkach La Ligi mają na swoim koncie komplet sześciu punktów. Robert Lewandowski długo polował na swoje trzecie trafienie w tym sezonie. Udało się to dopiero w 75. minucie meczu, gdy strzelił na 2:1.

Polak długo szukał skuteczności

Trzy dni temu Robert Lewandowski świętował swoje 36. urodziny. Robił to w dobrym nastroju, ponieważ kilka dni wcześniej zdobył dwie bramki w wyjazdowym meczu z Valencią i dał swojej drużynie zwycięstwo. W sobotę 24 sierpnia w Barcelonie gospodarze podejmowali triumfatora Pucharu Króla z ubiegłego sezonu, czyli Athletic Bilbao. Baskowie to czołowy hiszpański zespół i spodziewaliśmy się trudnego boju. Tak też było.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze FC Barcelony. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Lamine Yamal. Po drodze piłką odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Dziesięć minut później dobrą sytuację miał Lewandowski. Dostał piłę od Raphinhi, przełożył ją na prawą nogę i trafił w słupek. Niewiele brakowało. W odpowiedzi dobrą akcję przeprowadzili rywale i otrzymali jedenastkę. Na gola zamienił ją Oihan Sancet. W drugiej połowie przewaga Barcelony rosła. Już po kilku minutach świetną sytuację miał Lewandowski, jednak jego strzał głową znów trafił w słupek. W 65. minucie znów było blisko. Tym razem Polak oddawał strzał na wślizgu i fantastyczną obroną wykazał się Alejandro Padilla. Wydawało się, że tego wieczoru Polak nie znajdzie drogi do siatki. Udało się to 10 minut później. Tym razem Robert Lewandowski przytomnie zachował się w polu karnym i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza rywali. Na tablicy wyników było 2:1. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Za trzy dni kolejne spotkanie w lidze

Przed FC Barceloną intensywny czas. W najbliższych siedmiu dniach rozegrają dwa kolejne mecze w lidze hiszpańskiej. Pierwszy już we wtorek 27 sierpnia. Tym razem udadzą się do Madrytu na wyjazdowe starcie z Rayo Vallecano. Cztery dni później u siebie podejmą beniaminka Real Valladolid. Po dwóch meczach FC Barcelona ma komplet sześciu punktów, a Robert Lewandowski ma na koncie trzy bramki i jest liderem klasyfikacji strzelców. Czekamy na więcej.