Łukasz Łakomy mistrzem Szwajcarii

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąŁukasz Łakomy mistrzem Szwajcarii

Łukasz Łakomy już w swoim pierwszym sezonie w barwach Young Boys Berno sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii. Drużyna ze stolicy zapewniła sobie tytuł w przedostatniej kolejce Super League, wygrywając na wyjeździe 1:0 z Servette. Asystę przy bramce zanotował Łukasz Łakomy, który grał od pierwszej minuty. Pomocnik w tym sezonie zagrał w 28 meczach ligowych. Zdobył w nich dwie bramki i zanotował cztery asysty.

Solidny sezon Łukasza Łakomego w Young Boys Berno

Po transferze Łukasza Łakomego do Szwajcarii wiele osób zastanawiało się nad tym, jak pomocnik odnajdzie się w Young Boys Berno. Wyjeżdżał po bardzo dobrym sezonie w barwach Zagłębia Lubin. Trzeba przyznać, że odnalazł się bardzo dobrze. Grał w rotacji i zbierał cenne minuty, budując swoją pozycję w zespole ze stolicy Szwajcarii. Jego licznik zatrzymał się na 28. występach w Super League. Z pewnością byłoby ich więcej, gdyby nie kontuzja, której nabawił się pod koniec 2023 roku. Wykluczyła go z gry na kilka tygodni.

Young Boys Berno zapewniło sobie tytuł w przedostatniej kolejce po tym, jak wygrało na wyjeździe 1:0 z Servette Genewa. Od początku na boisku występował Łukasz Łakomy i zanotował kluczową asystę w 73. minucie meczu. Chwilę później opuścił murawę. Obecny sezon ligowy kończy nie tylko z tytułem mistrzowskim, ale także z dwiema bramkami i czterema asystami. Ważne trafienie zanotował 21 kwietnia w meczu wyjazdowym z Winterthur. Wszedł z ławki rezerwowych, podszedł do rzutu wolnego i w pierwszym kontakcie z piłką pokonał bramkarza rywali, dając Young Boys Berno trzy punkty. Ponadto Polak występował też w Pucharze Szwajcarii oraz w europejskich pucharach.

Kacper Przybyłko powalczy o Puchar Szwajcarii

Mistrzostwo Łukasza Łakomego to nie jedyny sukces, który mogą wywalczyć biało-czerwoni w tym sezonie w Szwajcarii. Wicemistrzem kraju zostało FC Lugano, w którego kadrze znajduje się Kacper Przybyłko. Napastnik jednak odgrywa marginalną rolę i ostatnio nie mieści się w kadrze meczowej. Do tej pory zagrał tylko w dwóch meczach ligowych, zdobywając jedną bramkę. Przed Polakiem szansa na wygranie krajowego pucharu. Lugano zagra w finale z drugoligowym Sion. Finał zaplanowano na 2 czerwca