Pierwsza porażka młodzieżówki w el. MME

Strona głównaPiłka nożnaPierwsza porażka młodzieżówki w el. MME

W piątym meczu eliminacji reprezentanci Polski do lat 21. w piłce nożnej doznali pierwszej porażki. Choć do przerwy prowadzili w Essen 1:0 z Niemcami, to jednak w drugiej połowie gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej i wygrali 3:1. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował Ariel Mosór. Szkoda niewykorzystanej szansy, ponieważ podopieczni Adama Majewskiego stworzyli kilka klarownych sytuacji.

Młodzi Polacy doznali pierwszej porażki

Polska młodzieżówka ten cykl eliminacji rozpoczęła bardzo dobrze. Odniosła cztery zwycięstwa i prowadziła w tabeli grupy eliminacyjnej. Kilka dni temu w Łodzi biało-czerwoni pokonali 2:1 drużynę Izraela. We wtorkowy wieczór udali się do Essen na mecz z Niemcami. Podopieczni Adama Majewskiego od początku wyglądali dobrze i nie przestraszyli się bardziej doświadczonych rywali. W 24. minucie Ariel Mosór uciekł rywalom w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do przerwy było 1:0.

Niestety po zmianie stron nie udało się utrzymać prowadzenia, choć Polacy mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Już w 56. minucie było 1:1. Po rzucie wolnym zamieszanie wykorzystał Eric Martel. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Niestety w końcówce w ciągu trzech minut Niemcy zdobyli dwie kolejne bramki. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Nick Woltemade i Merlin Roehl. Kadra Majewskiego była wzmocniona zawodnikami z pierwszej reprezentacji, jednak to nie wystarczyło do pokonania Niemców.

Niemcy – Polska 3:1 (0:1)

Czy Polacy powalczą o awans na MME?

Mimo porażki Polacy pozostają w grze o awans na mistrzostwa Europy u-21. Po pięciu kolejkach mają na koncie 12 punktów. Niezwykle ważne będzie domowe starcie z Niemcami. Bezpośredni awans na turniej wywalczą tylko zwycięzcy grupy oraz trzy drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Pozostałe sześć reprezentacji z drugich miejsc zagra w barażach, dlatego tak ważne jest, aby drużyna Adama Majewskiego uplasowała się na jednym z dwóch pierwszych miejsc. Kolejny mecz biało-czerwoni zagrają 21 marca, gdy na wyjeździe podejmie ich Izrael