STS KOD PROMOCYJNY

Polki poznały rywalki w dywizji A Ligi Narodów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolki poznały rywalki w dywizji A Ligi Narodów

Reprezentantki Polski w piłce nożnej poznały rywalki w dywizji A Ligi Narodów. Polki mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ unikną starć z kilkoma europejskimi potęgami. Trafiły do grupy A4. Tam ich rywalkami będą: Niemki, Austriaczki i Islandki. Pierwsze dwie kolejki zaplanowano na 3-9 kwietnia. Faza grupowa zakończy się 10-16 lipca. W tym roku Liga Narodów jest jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy 2025. 

Spore szczęście w losowaniu. Jest szansa na awans

Kobieca Liga Narodów zostanie rozegrana po raz drugi. Przed rokiem podopieczne Niny Patalon spisały się znakomicie i wywalczyły awans z dywizji B do dywizji A. W pokonanym polu pozostawiły m.in. Serbki i Ukrainki. Dzięki temu w tym roku znalazły się w stawce najlepszych drużyn w Europie. Już rozpoczęły przygotowania do nadchodzących spotkań i rozegrały dwa mecze towarzyskie ze Szwajcarkami

Polki były losowane z czwartego koszyka. Oznaczało to, że będą najniżej rozstawioną drużyną w swojej grupie. Trafiły do grupy A4. Tam ich rywalkami będą: Niemki, Austriaczki i Islandki. To silne europejskie drużyny, jednak podopieczne Niny Patalon są w stanie powalczyć z nimi o punkty. Polki mogą mówić o sporym szczęściu. Udało im się uniknąć grup A1 i A3. W pierwszej z nich rywalizują m.in.: Holenderki, Włoszki i Norweżki. W drugiej Francuzki, Angielki i Szwedki. To niezwykle mocne zestawienia. 

Pierwsze mecze dywizji A Ligi Narodów odbędą się 3-9 kwietnia. Okienka reprezentacyjne na rozegranie kolejnych kolejek to 29 maja – 4 czerwca i 10-16 lipca. Wtedy zakończy się faza grupowa. Podział na wszystkie grupy dywizji A:

  • Grupa A1: Holandia, Włochy, Norwegia, Finlandia
  • Grupa A2: Hiszpania, Dania, Belgia, Czechy
  • Grupa A3: Francja, Anglia, Szwecja, Irlandia
  • Grupa A4: Niemcy, Austria, Islandia, Polska

Liga Narodów i eliminacje do mistrzostw Europy 2025 w jednym

Nadchodząca Liga Narodów ma rangę eliminacji do mistrzostw Europy 2025, które odbędą się w Szwajcarii. Bezpośredni awans wywalczą dwie najlepsze drużyny z grup dywizji A. Dwie pozostałe wezmą udział w dwustopniowych barażach. Te zaplanowano na 23-29 października i 27 listopada – 3 grudnia. Jest o co grać, a Polki mają realne szanse na wywalczenie awansu na turniej mistrzowski. Kluczowe będą najbliższe miesiące. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...