STS KOD PROMOCYJNY

Reca wyjechał, „Bereś” gotowy do gry

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiReca wyjechał, "Bereś" gotowy do gry

Arkadiusz Reca z powodu kłopotów zdrowotnych opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski i nie zagra w meczach Polski z Niemcami oraz Mołdawią. Zdolny do gry i w dobrej dyspozycji ma być za to Bartosz Bereszyński.

Oficjalne zgrupowanie w pełnym składzie trwa od poniedziałku, choć część zawodników trenowała już w poprzednim tygodniu. Kadra niestety szybko uszczupliła się o jednego piłkarza.

Bez zastępcy dla Recy

Mowa o Arkadiuszu Recy, który do Warszawy przeleciał z urazem – uskarżał się na ból w kolanie. Sztab medyczny reprezentacji Polski wykonał badania lekarskie i rezonans magnetyczny, który wykazały uraz wymagający szybkiego zabiegu, czyli artroskopii. Z tego powodu Reca opuścił zgrupowanie, a selekcjoner Polski Fernando Santos nie zdecyduje się na dowołanie jego zastępcy.

Bereszyński trenował więcej niż inni

Fani mogą mieć obawy też, co do formy Bartosza Bereszyńskiego. Boczny obrońca był kluczowym piłkarzem kadry podczas Mundialu w Katarze. Problem w tym, że wiosną prawie w ogóle nie grał w Napoli. W Serie A w barwach świeżo upieczonych mistrzów Włoch wystąpił jedynie w trzech meczach. Wszystkie miały miejsce pod koniec sezonu. – Liczyłem, że dostanę szansę w trakcie sezonu, ale udało się to dopiero w finalnym etapie rozgrywek. Wszedłem ostatnio jednak w rytm meczowy i nie jest ze mną tak źle. Po sezonie rozmawiałem z selekcjonerem, który prosił, bym przyjechał wcześniej na zgrupowanie. Nie miałem z tym problemu. Brałem udział w treningach w Warszawie i rozegrałem cały sparing w piątek. Jestem spokojny o swoją dyspozycję – przyznał „Bereś” na wtorkowej konferencji prasowej. W poniedziałek na pytania dziennikarzy odpowiadał kapitan biało-czerwonych, Robert Lewandowski.

Myśli o meczu Polska – Niemcy. Co z transferem?

Bereszyński może zagrać w wyjściowym składzie w meczu z Niemcami. – Spotkanie z Niemcami będzie wyjątkowe. W dodatku pożegnamy Kubę Błaszczykowskiego. Zrobimy wszystko, by wygrać – dodaje piłkarz. Choć doświadczony obrońca skupia się na najbliższej przyszłości, to jednak wciąż nie jest pewny tej dalszej, czyli faktu, gdzie będzie grał w kolejnym sezonie.

Nie wiem, jaka będzie moja przyszłość klubowa. Nie wiadomo, kto będzie trenerem Napoli, więc stoi to pod znakiem zapytania. Mój kontrakt z Sampdorią obowiązuje jeszcze przez kilka lat, więc teoretycznie wciąż jestem piłkarzem tego klubu, ale będę szukał dla siebie jak najlepszego rozwiązania

Bartosz Bereszyński o swojej przyszłości
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...