Polskie szczypiornistki z drugim zwycięstwem na Mistrzostwach Europy u-19

Strona głównaPiłka ręcznaPolskie szczypiornistki z drugim zwycięstwem na Mistrzostwach Europy u-19

Młode reprezentantki Polski wysoko pokonały 47:17 Łotwę w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy u-19 w piłce ręcznej. Dla biało-czerwonych to drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Podopieczne Marcina Bożka są już pewne awansu do półfinału swojego turnieju kwalifikacyjnego. Stawką jest wygrana w turnieju oraz występ w barażu o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata u-20. Polki rywalizują w mistrzostwach Europy w grupie B.

Wysokie zwycięstwo biało-czerwonych

Jeszcze przed meczem liczyliśmy na to, że Polki bez większych problemów pokonają drużynę z Łotwy. W pierwszej kolejce polskie szczypiornistki bez większych problemów poradziły sobie z reprezentantkami Izraela. Teraz od początku narzuciły swój styl gry Łotyszkom. Już po kilku minutach wyszła na prowadzenie 5:2. Z każdą kolejną minutą przewaga Polek rosła. W bramce biało-czerwonych dobrze spisywała się Kaja Kuśpiet. W ofensywie nasze zawodniczki nie miały większych problemów ze zdobywaniem bramek. Bardzo pewnie grała m.in. Nikola Leśniak. Do przerwy było 27:11

Po zmianie stron Polki kontynuowały świetną grę. Pewnie forsowały defensywę rywalek. Byliśmy pewni tego, że wygrają i w ten sposób zapewnią sobie awans do dalszej fazy turnieju rozgrywanego w Kosowie. Juz na dziesięć minut przed końcem meczu na tablicy wyników było 40:13. Do końca meczu Polki powiększyły jeszcze przewagę i wygrały aż 47:17

Łotwa – Polska 17:47 (11:27)

Ostatni mecz w grupie z Austrią

Ostatni mecz Polek w grupie B2 zaplanowano na czwartek 13 lipca. Wówczas biało-czerwone zmierzą się z Austriaczkami, które również mają na koncie dwa zwycięstwa i są pewne awansu. Stawką tego meczu będzie wygrana w grupie i teoretycznie łatwiejszy przeciwnik w półfinale turnieju eliminacyjnego. Zwycięzca turnieju w Kosowie zagra w barażu o awans na mistrzostwa świata u-20 w Macedonii Północnej, które odbędą się za rok. Ponadto zwycięski zespół zapewni sobie tytuł mistrzyń Europy w kategorii u-19.