Udany debiut Aleksandra Balcerowskiego w Boston Celtics w Lidze Letniej NBA

Strona głównaKoszykówkaUdany debiut Aleksandra Balcerowskiego w Boston Celtics w Lidze Letniej NBA

Reprezentant Polski Aleksander Balcerowski ma za sobą udany debiut w barwach Boston Celtics w Lidze Letniej NBA. Polak zdobył osiem punktów i miał pięć zbiórek w meczu z Miami Heat. Aleksander Balcerowski wyszedł w pierwszej piątce i spędził na parkiecie 21 minut i wyglądał bardzo solidnie. Niestety jego Boston Celtics przegrali 88:99. Mimo porażki Polak może być zadowolony ze swojej postawy. Należał do najlepszych zawodników Celtics.

Balcerowski w pierwszej piątce

Aleksander Balcerowski stoi przed wielką szansą na angaż w NBA. Polak został zaproszony przez Boston Celtics do udziału w Letniej Lidze NBA. To spore wyróżnienie dla najlepszego młodego koszykarza ostatnich dwóch edycji rozgrywek EuroCup. W sobotnim starciu z Miami Heat trener Ben Sullivan wystawił Balcerowskiego w pierwszej piątce. Od początku meczu Polak był bardzo aktywny. Łącznie spędził na boisku ponad 21,5 minuty. Byłoby ich więcej, jednak widać było, że Aleksander Balcerowski momentami ma problem z szybką grą rywali. Skutkowało to licznymi przewinieniami. Już w trzeciej kwarcie Polak miał na koncie pięć fauli.

W meczu z Miami Heat Aleksander Balcerowski rzucił osiem punktów i zanotował pięć zbiórek pod oboma koszami. Do tego dołożył jedną asystę przy celnym rzucie kolegi z zespołu. Niestety jego dorobek nie pozwolił na wygranie z Miami Heat. Mecz zakończył się wynikiem 88:99. O porażce zadecydowała ostatnia kwarta, którą bostończycy przegrali aż 13:28. Najwięcej punktów w zespole Boston Celtics rzucili Amerykanie Jordan Walsh (18) i Jay Scrubb (17).

Boston Celtics – Miami Heat 88:99 (22:20, 29:37, 24:13, 13:28)

Kolejny mecz już jutro

Kolejny mecz Boston Celtics w Lidze Letniej NBA odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wówczas Aleksander Balcerowski stanie przed kolejną szansą na pokazanie się w gronie zawodników najlepszej koszykarskiej ligi świata. Wtedy jego Boston Celtics zmierzą się na wyjeździe z Washington Wizards. Początek tego meczu o 1:30 czasu polskiego. Swoje mecze w Lidze Letniej NBA rozgrywa też San Antonio Spurs, jednak póki co w składzie tego zespołu zabrakło Jeremy’ego Sochana.