Asseco Resovia bez szans w starciu z Itas Trentino

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówAsseco Resovia bez szans w starciu z Itas Trentino

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w trzech setach przegrali z włoskim Itas Trentino. Spotkanie rozegrano w Rzeszowie, a brązowi medaliści mistrzostw Polski próbowali nawiązać wyrównaną walkę z utytułowanymi Włochami. Najbliżej wygrania seta było w drugiej partii, która skończyła się na przewagi. Dla Resovii to druga porażka w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Asseco Resovia nie przeciwstawiła się Włochom

Zdecydowanymi faworytami do wygrania tego meczu byli siatkarze Itas Trentino. Wygrali dwa wcześniejsze mecze w grupie B i wymieniani są w gronie kandydatów do zwycięstwa w całej Lidze Mistrzów. Gospodarze z Rzeszowa rozpoczęli rozgrywki od porażki z Tours VB. Później przyszła cenna wygrana z ACH Volley Ljubljana. W trzeciej kolejce poziom trudności znacznie wzrósł i widzieliśmy to na parkiecie.

Podopieczni trenera Giampaolo Medei na początku toczyli wyrównany bój z Itas. W połowie pierwszego seta rywale jednak odskoczyli na kilka punktów i skończyło się 25:21. Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia. Gra toczyła się punkt za punkt i to rzeszowianie jako pierwsi mieli piłkę setową. Niestety goście ją obronili i następnie wygrali na przewagi 26:24. Trzeci set to już koncert włoskiej ekipy, która wyraźnie prowadziła od początku do końca i wygrała 25:20. Dla Asseco Resovii Rzeszów to druga porażka w obecnych rozgrywkach. Zawodnikiem meczu wybrano Daniele Lavię z Itas Trentino.

Asseco Resovia Rzeszów – Itas Trentino 0:3 (21:25, 24:26, 20:25)

Czy Asseco Resovia włączy się do walki o awans?

Zespół z Rzeszowa powrócił do Ligi Mistrzów po kilku sezonach przerwy. Na półmetku zmagań w grupie B zajmuje trzecie miejsce. Do końca pozostały trzy kolejki i liczymy na to, że brązowi medaliści mistrzostw Polski włączą się jeszcze do walki o awans do fazy pucharowej. Kolejne spotkanie rozegrają 21 grudnia, gdy znów przed własną publicznością zmierzą się z ACH Volley Ljubljana. W pierwszym meczu było 3:0 i tym razem rzeszowianie również muszą wygrać za trzy punkty. Jeżeli tak się stanie, to później walkę o awans stoczą z francuskim Tours VB.