Drugi tydzień rywalizacji w Lidze Narodów przed Polakami. Z kim i kiedy zagrają Polacy?

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówDrugi tydzień rywalizacji w Lidze Narodów przed Polakami. Z kim i kiedy...

W bieżącej edycji Ligi Narodów reprezentacja Polski zanotowała trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Jakim rezultatem zakończą się zbliżające się następne cztery spotkania biało-czerwonych?

Jak do tej pory szło biało-czerwonym?

Obecnie nasi siatkarze zajmują czwarte miejsce w tabeli Ligi Narodów, która liczy łącznie 16 drużyn. Polacy mają na swoim koncie 9 punktów, a więc tyle samo co Francja, Włochy i Holandia. Lepszym rezultatem mogą pochwalić się tylko Japończycy (10 punktów) i Amerykanie (11 punktów). Podopieczni Nikoli Grbicia w czterech meczach zdołali wygrać 10 setów, przegrywając przy tym jedynie 4.

Zmiany w składzie Polaków

Na samym początku warto zaznaczyć, że do pierwszej serii spotkań Ligi Narodów reprezentacja Polski przystępowała w bardzo mocno okrojonym składzie. W pierwszych czterech spotkaniach w naszym składzie zabrakło największych gwiazd naszego zespołu. Teraz będziemy mieli okazje oglądać między innymi Bartosza Kurka, Kamila Semeniuka, Mateusza Bieńka, Pawła Zatorskiego czy Grzegorza Łomacza. Z 14-osobowej kadry, która reprezentowała nasz kraj podczas pierwszych gier w ramach Ligi Narodów w Ottawie zostało tylko sześciu siatkarzy. W najbliższych dniach zobaczymy zatem całkowicie odmienioną reprezentację Polski.

Z kim i kiedy zagramy?

W przeciągu obecnego tygodnia reprezentanci Polski zmierzą się kolejno z Brazylią, Kanadą, Australią i Stanami Zjednoczonymi. Poniżej znajduje się rozpiska dotycząca daty i godziny każdego poszczególnego spotkania:

  • Polska – Brazylia (22 czerwca, 16:00)
  • Polska – Kanada (23 czerwca, 12:30)
  • Polska – Australia (25 czerwca, 15:30)
  • Polska – USA (26 czerwca, 15:30)

Najcięższa przeprawa zapowiada się z zespołem Stanów Zjednoczonych, który obecnie jest liderem w tabeli Ligi Narodów.

Selekcja składu pod kątem MŚ

Selekcjoner Nikola Grbić już przed rozpoczęciem Ligi Narodów zapowiedział, że w tych rozgrywkach osiągnięty wynik nie będzie dla niego najważniejszym celem. Serb chce przede wszystkim podczas turnieju sprawdzić jak największą liczbę światowej klasy polskich zawodników, których – jak wszyscy wiedzą – mamy w Polsce bardzo wielu. Można zatem powiedzieć, że Liga Narodów jest pewnego rodzaju sprawdzianem przygotowującym nasz zespół do mistrzostw świata, które rozpoczną się już 26 sierpnia. Zdobycie tytułu mistrzów świata jest dla Grbicia priorytetem. Potencjalny triumf Polaków na MŚ oznaczałby zdobycie najważniejszego siatkarskiego trofeum po raz trzeci z rzędu – wcześniej tej sztuki udało dokonać się tylko reprezentacji Włoch oraz Brazylii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...