Polacy w Rajdzie Dakar 2023. Którzy z biało-czerwonych zameldują się na starcie?

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodowePolacy w Rajdzie Dakar 2023. Którzy z biało-czerwonych zameldują się na starcie?

Od 31 grudnia do 15 stycznia będziemy śledzić zmagania kierowców podczas 45. edycji Rajdu Dakar. Po raz czwarty odbędzie się on w Arabii Saudyjskiej, a na starcie pojawią się reprezentanci Polski.

45. edycja Rajdu Dakar

Rajd Dakar rozpocznie się 31 grudnia 2022 roku, a zakończy się 15 stycznia 2023 roku. Będzie to 45. edycja prestiżowego wydarzenia, w którego trakcie możemy śledzić losy doskonałych kierowców. Trasa rajdu liczy 8 549 kilometrów, z czego 4 706 kilometrów wynoszą odcinki specjalne. To ogromny wysiłek nie tylko dla zawodników, ale także dla ich pojazdów. Organizatorzy przewidują, że na starcie zamelduje się 365 maszyn.

Na 31 grudnia zaplanowano 10-kilometrowy prolog na plaży nad Morzem Czarnym. W kolejnych dniach odbędzie się aż 14 etapów, a na 9 stycznia przewidziano dzień odpoczynku. Kierowcy na mecie zameldują się 15 stycznia w Ad-Dammam nad Zatoką Perską.

Polacy w Rajdzie Dakar 2023

W 45. edycji Rajdu Dakar zobaczymy także kilku Polaków. Jakub Przygoński poprowadzi samochód, a w jego załodze znajdzie się Armando Monleon, z kolei na motocyklach będą ścigać się Maciej Giemza i Konrad Dąbrowski. Kamil Wiśniewski poprowadzi quada, a w T4 zespół Energylandia Rally Team reprezentować będą trzy duety: Marek Goczał i Maciej Marton, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk oraz Eryk Goczał i Oriola Mena. Debiut w rajdzie planuje także Magdalena Zając, która pojedzie w Toyocie Hilux z bardzo doświadczonym Jackiem Czachorem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jeremy Sochan weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA! Wiadomo w jakiej drużynie zagra

Jeszcze żaden reprezentant Polski w koszykówce nie miał okazji uczestniczył w Weekendzie Gwiazd. 17 lutego to się zmieni, bo Jeremy Sochan z San Antonio...

LeBron James najlepszym strzelcem NBA w historii. Sochan ma sposób na „Króla”?

Historia wydarzyła się na naszych oczach! LeBron James pobił rekord Kareema Abdul-Jabbara w liczbie zdobytych punktów, stają się najlepszym strzelcem NBA w historii ligi....