Świetny Kajetanowicz w Rajdzie Safari. Polak na podium kategorii WRC2

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweŚwietny Kajetanowicz w Rajdzie Safari. Polak na podium kategorii WRC2

Kajetan Kajetanowicz udowodnił, że w Afryce czuje się doskonale. Wspólnie z pilotem Maciejem Szczepaniakiem zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Safari w kategorii WRC2. Ponadto poraz trzeci z rzędu triumfowali w klasyfikacji WRC2 Challenger dla prywatnych załóg. Biało-czerwoni jechali w aucie Skoda Fabia RS Rally2. Z dobrej strony pokazał się również Daniel Chwist, który w klasyfikacji WRC2 zajął szóste miejsce.

Kajetanowicz nie ma sobie równych w WRC2 Challenger w Rajdzie Safari

Bez dwóch zdań Kajetan Kajetanowicz to prawdziwy dominator w kategorii WRC2 Challenger w Rajdzie Safari w Kenii. Ponownie udowodnił to w tym roku, gdy po raz trzeci z rzędu wygrał tę klasyfikację. Osiągnął to z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Łącznie triumfowali w 12 z 19 odcinków specjalnych i wygrali z przewagą ponad pięciu minut. Kategoria WRC2 Challenger przeznaczona jest dla załóg prywatnych. Kajetanowicz borni w niej tytułu wywalczonego przed rokiem. Dobra jazda Kajetanowicza zaowocowała również trzecim miejscem podium w klasyfikacji WRC2. Do tego zajął 10. miejsce w całym Rajdzie Safari, dzięki czemu dopisał na swoje konto trzy oczka w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2024.

Z dobrej strony w Kenii pokazał się także Daniel Chwist. On również jechał autem Skoda Fabia RS Rally2. Został sklasyfikowany na szóstym miejscu w kategorii WRC2 oraz na 14. pozycji w ogólnym zestawieniu. Wyścig w kategorii WRC wygrał Fin Kalle Rovanpera. W kategorii WRC2 najlepszy okazał się Brytyjczyk Gus Greensmith. Kajetanowicz stracił do niego około 8,5 minuty.

Kiedy kolejna runda mistrzostw świata WRC?

Rajd Safari to trzecia runda tegorocznych mistrzostw świata WRC. Kolejne zostanie rozegrana w dniach 18-21 kwietnia, gdy odbędzie się Rajd Chorwacji. Polscy kibice z pewnością czekają na ORLEN 80. Rajd Polski. Odbędzie się on w dniach 27-30 czerwca. Polski wyścig po kilku latach wraca do kalendarza mistrzostw świata. Bazą dla zawodników będą mazurskie Mikołajki. Z pewnością polskie załogi będą chciały pokazać się w Rajdzie Polski z jak najlepszej strony.