STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Roberta Kubicy i Orlen Teamu w Le Castellet

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweTrzecie miejsce Roberta Kubicy i Orlen Teamu w Le Castellet

Robert Kubica wspólnie z kolegami z zespołu Orlen Team AO by TF stanął na podium czterogodzinnego wyścigu na francuskim torze Le Castellet. Ekipa Polaka startowała w kategorii LMP2. Zawody w Le Castellet były drugą rundą cyklu European Le Mans Series. Triumfował w nich polski zespół Inter Europol Competition, jednak w tym sezonie w jego barwach nie oglądamy żadnego polskiego kierowcy. 

Dobra jazda i trzecie miejsce Orlen Team AO by TF w Le Castellet

Od pewnego czasu Robert Kubica z powodzeniem startuje w wyścigach samochodowych w klasie LMP2. W miniony weekend zdecydował się na udział w 4-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Castellet. Była to druga runda cyklu European Le Mans Series. Polski kierowca wszedł w skład zespołu Orlen Team AO by TF, a obok niego pojechali jeszcze Szwajcar Louis Deletraz i Brytyjczyk Jonny Edgar.


Czytaj więcej o sportach motorowych:


We francuskim Le Castellet ekipa ta spisała się bardzo dobrze. Od początku plasowała się w czołówce i walczyła o zwycięstwo. Jako ostatni pojechał w niej Louis Deletraz. Szwajcar na ostatnich okrążeniach przyspieszył, dzięki czemu przesunął się o 2-3 pozycje. Dało to awans Orlen Team AO by TF na trzecie miejsce i cenne podium. Zespół Roberta Kubicy skorzystał też na tym, że jeden z zespołów przed nim otrzymał karę przejazdu przez pit-stop. Zawody we Francji wygrała drużyna Inter Europol Competition z Polski. Niestety w tym sezonie nie oglądamy w niej żadnego polskiego kierowcy. Drugie miejsce zajęła ekipa Cool Racing. Po 2 z 6 rund cyklu European Le Mans Series drużyna Orlen Team AO by TF zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu znajduje się Inter Europol Competition.

Robert Kubica ściga się w dwóch seriach wyścigowych

W tym sezonie Robert Kubica ściga się w dwóch seriach wyścigowych. Poza cyklem European Le Mans Series są to jeszcze długodystansowe mistrzostwa świata WEC (World Endurance Championship). Oznacza to, że przed Polakiem bardzo intensywne miesiące, w których będzie łączył jazdę w zawodach w dwóch niezależnych cyklach. Póki co idzie mu przyzwoicie. Kolejne zawody ELMS już 7 lipca na włoskiej Imoli. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...