Cezary Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam Alvey

Strona głównaSporty walkiMMACezary Oleksiejczuk w sierpniu zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Rywalem słynny Sam...

Wszystko wskazuje na to, że Cezary Oleksiejczuk ponownie zawita do oktagonu organizacji UFC już w sierpniu. Polak zadebiutuje wówczas w nowej kategorii wagowej – do 84 kilogramów. Jego rywalem będzie dobrze znany za oceanem Sam Alvey.

Debiut w nowej kategorii wagowej

Dla naszego reprezentanta sierpniowa konfrontacja będzie inauguracyjnym występem w kategorii średniej. Wcześniej Cezary Oleksiejczuk (16-5, 1 NC) występował nominalnie w kategorii półciężkiej, jednak po przegranej walce w Dustinem Jacobym, w marcu tego roku, postanowił sprawdzić się w nowej dywizji.

Rywalem słynny Sam Alvey

Przeciwnikiem Cezarego Oleksiejczuka ma być Sam Alvey (33-17-1, 1 NC), zawodnik słynący w Stanach Zjednoczonych z niechlubnego rekordu. Amerykanin po raz ostatni odnotował zwycięstwo w styczniu 2018 roku, a więc ponad cztery lata temu, a mimo wszystko w dalszym ciągu jest zawodnikiem UFC. Nie udało mu się wygrać w swoich ostatnich ośmiu pojedynkach, w których siedmiokrotnie okazywał się gorszy od swoich oponentów, a raz sędziowie orzekli remis. Atutem Alveya z pewnością jest doświadczenie, jednak mimo to potyczka z nim nie powinna dla Oleksiejczuka dużym wyzwaniem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....