Cztery Polki będą rywalizowały w zawodach judo Grand Slam w Tel Awiwie w dniach 17-19 lutego

Strona głównaSporty walkiJudoCztery Polki będą rywalizowały w zawodach judo Grand Slam w Tel Awiwie...

W dniach 17-19 lutego odbędą się kolejne zawody w judo w cyklu IJF Grand Slam. Tym razem judocy i judoczki będą walczyli na matach w izraelskim Tel Awiwie. Polskę na tych zawodach reprezentować będą cztery zawodniczki. Jak im pójdzie i na co stać Polki w rywalizacji z najlepszymi judoczkami na świecie? Kto będzie reprezentował Polskę w Izraelu?

Skład kadry Polski na zawody Grand Slam w Tel Awiwie

Ostatecznie trenerzy reprezentacji Polski zadecydowali o tym, że w Izraelu obejrzymy tylko nasze zawodniczki. Łącznie do Tel Awiwu udały się cztery judoczki. 

W rywalizacji kobiet udział wezmą:

  • Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg)
  • Julia Kowalczyk (kat. 57 kg)
  • Arleta Podolak (kat. 57 kg)
  • Beata Pacut (kat. 78 kg)

Na co stać Polki w Tel Awiwie?

Do Izraela wybrała się bardzo mocna reprezentacja Polski, którą stać na osiągnięcie dobrych wyników. Aleksandra Kaleta i Julia Kowalczyk startowały już w lutym w zawodach Grand Slam w Paryżu, gdzie zajęły siódme miejsca w swoich kategoriach wagowych. Wysoko oceniane są szanse Arlety Podolak, która może włączyć się nawet do rywalizacji o medal. Oczywiście liderką kadry powinna być Beata Pacut, która zalicza się do ścisłej światowej czołówki w swojej kategorii wagowej i również może powalczyć o zdobycie medalu. 

Z kim zmierzą się Polki?

Poznaliśmy rywalki biało-czerwonych w pojedynkach pierwszej rundy na tatami w Tel Awiwie. W kategorii do 52. kilogramów Aleksandra Kaleta powalczy z Gaukhar Irmagambetovą z Kazachstanu. O sporym szczęściu może mówić Julia Kowalczyk, która w kategorii do 57. kilogramów otrzymała wolny los i od razu powalczy w drugiej rundzie. W tej samej kategorii zobaczymy także Arletę Podolak, która w pierwszej rundzie powalczy z Ruth Lavy z Izraela. Beata Pacut w swojej pierwszej walce w kategorii do 78 kilogramów zmierzy się z Yelyzavetą Lytvynenko z Ukrainy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Turnieje wielkoszlemowe...