STS KOD PROMOCYJNY

Kuzawińska i Radosz z medalami na zakończenie World Games 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiKuzawińska i Radosz z medalami na zakończenie World Games 2022

Ostatniego dnia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich 2022 w amerykańskim Birmingham reprezentanci Polski wywalczyli dwa kolejne medale. Brązowe krążki na matach w muaythai wywalczyli Gabriela Kuzawińska i Łukasz Radosz. Tym samym Polacy podczas World Games zdobyli łącznie 15 medali i zajęli 20. miejsce w klasyfikacji medalowej. Bezkonkurencyjni okazali się Niemcy. 

Polskie medale w muaythai

Poprzednie dni nie przyniosły żadnych medali biało-czerwonych, dlatego z dużymi nadziejami patrzyliśmy na poczynania Polaków na matach do muaythai. Była to ostatnia okazja do tego, aby rzutem na taśmę na zakończenie World Games 2022 wywalczyć kolejne medale. To się udało i Polacy dołożyli dwa brązowe krążki. Autorką pierwszego z nich była Gabriela Kuzawińska, która w małym finale kategorii do 51 kilogramów zdominowała Austriaczkę Rebeccę Hodl i wygrała z nią 30:27 (każda runda dla Polki 10:9). Tym samym Polka wywalczyła brązowy medal Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. 

Wśród mężczyzn w małym finale kategorii do 91 kilogramów wystąpić miał Łukasz Radosz. Ostatecznie do tego pojedynku nie doszło, ponieważ Francuz Jacky Jeanne poddał go z powodu kontuzji. Tym samym Radosz wywalczył brązowy medal bez konieczności walki. To ostatni medal zdobyty przez Polaków na właśnie zakończonych World Games 2022. 

Polska 20 w klasyfikacji medalowej

Reprezentanci Polski zajęli 20. miejsce w klasyfikacji medalowej World Games 2022 w Birmingham. Łącznie biało-czerwoni zdobyli 15 medali. Na ten wynik złożyły się trzy złote: Agaty Sitko (podnoszenie ciężarów), sztafety kobiet (pływanie z przeszkodami) oraz Szymona Kropidłowskiego (pływanie z płetwami). Pięć srebrnych krążków wywalczyli: Paweł Laszczak (wyścigi dronów), Zuzanna Kula (podnoszenie ciężarów), Szymon Kropidłowski (pływanie z płetwami), Iwona Nieroda-Zdziebko (kickboxing) oraz Natalia Kałucka (wspinaczka sportowa). Siedem brązowych medali wywalczyli: Alicja Tchórz (pływanie z przeszkodami), sztafeta męska (holowanie manekina), Gabriela Kuzawińska, Łukasz Radosz (oboje muayhthai), Magdalena Macios, Aron Rozum, Monika Skiba (wszyscy sumo).

Klasyfikację medalową wygrali Niemcy, którzy zdobyli łącznie 46 medali, w tym aż 24 złote. Miejsca na podium uzupełnili Amerykanie oraz reprezentanci Ukrainy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...