Wielkie zmiany na parę dni przed KSW 73. Rutkowski z nowym rywalem, Soldaev nie zawalczy

Strona głównaSporty walkiMMAWielkie zmiany na parę dni przed KSW 73. Rutkowski z nowym rywalem,...

Włodarze KSW zobligowani zostali do przeprowadzenia wielkich zmian w karcie walk KSW 73, które odbędzie się już 20 sierpnia w Warszawie. Ze swoich pojedynków musieli wycofać się Lom-Ali Eskiev oraz Adam Soldaev. Wszystko przez problemy zdrowotne wymienionych zawodników.

Daniel Rutkowski z nowym przeciwnikiem

Daniel Rutkowski (13-3, 1 NC), a więc były pretendent do mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej KSW, pierwotnie mierzył się miał z Lom-Ali Eskievem (19-5), jednak musiał on wycofać się z pojedynku z powodu zachorowania na koronawirusa. Starcie to zapowiadało się naprawdę elektryzująco – zwłaszcza, że Polak to obecna „jedynka” wśród rankingu najlepszych piórkowych polskiej federacji, a Niemiec znajduje się na drugiej pozycji.

Trzeba przyznać, że zastępstwo zorganizowane przez włodarzy KSW na ostatnią chwilę przed sierpniową galą wydaje się być naprawdę bardzo dobre. Naprzeciwko „Rutka” stanie finalnie pochodzący z Brazylii Reginaldo Vieira (15-6), który w swojej karierze odnotował trzy pojedynki dla niezwykle cenionego UFC. Warto wspomnieć także o tym, że Brazylijczyk jest znakomitym parterowcem, o czym świadczy statystyka jego poddań. W ten sposób przed czasem kończył aż 11 ze swoich 15 zwycięskich konfrontacji.

Adam Soldaev ostatecznie nie zawalczy

Ponadto, również przez problemy zdrowotne, na KSW 73 nie zobaczymy Adama Soldaeva (6-1), który mimo stosunkowo niedużego stażu w zawodowym MMA, już zdążył zostać ulubieńcem kibiców. Dla wielu polskich sympatyków mieszanych sztuk walki jest to zatem bardzo smutna wiadomość. Nazwisko rywala Polaka na sierpniowej gali pozostawało niewiadomą, jednak w takich okolicznościach należy się spodziewać, że nawet w niedalekiej przyszłości nie dowiemy się kto miał nim być. W miejsce pojedynku Soldaeva na warszawskiej karcie walk, włodarze ogłosili nowe zestawienie – Damian Piwowarczyk (5-1) zmierzy się bowiem z niepokonanym jak dotąd Ukraińcem Bogdanem Gnidko (7-0). To starcie w wadze półciężkiej zapowiada się bardzo wyrównanie.

Karta walk KSW 73

Jak zatem wygląda karta walk sierpniowej gali KSW 73? Prezentuje się ona następująco:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...