STS KOD PROMOCYJNY

Bajor vs Scheffel w walce wieczoru gali KSW 97 w Tarnowie. Znamy pierwsze zestawienia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMABajor vs Scheffel w walce wieczoru gali KSW 97 w Tarnowie. Znamy...

Poznaliśmy pierwsze zestawienia w karcie walk gali KSW 97 w Tarnowie, która odbędzie się 24 sierpnia w Arenie Jaskółka. W walce wieczoru w wadze ciężkiej zmierzą się Szymon Bajor oraz Matheus Scheffel z Brazylii. Drugim z potwierdzonych pojedynków jest rywalizacja Damiana Piwowarczyka z Maciejem Różańskim w wadze półciężkiej. Niedługo poznamy kolejne starcia. Organizacja KSW po raz pierwszy zagości w Tarnowie. 

Szymon Bajer vs Matheus Scheffel w walce wieczoru

Organizacja KSW po raz pierwszy w historii zorganizuje swoje wydarzenie w Tarnowie.  Spodziewamy się tam grzmotów. Wszystko dlatego, że dojdzie tam do starcia czołowych zawodników wagi ciężkiej organizacji KSW. Szymon Bajor (25-10, 11 KO, 9 Sub) to obecny numer dwa rankingu tej kategorii wagowej. To także niedawny pretendent do tytułu mistrzowskiego. W walce o pas przegrał jednak z Anglikiem Philem De Friesem. Później udanie powrócił na drogę zwycięstw. Na gali KSW 89 na pełnym dystansie pokonał Viktora Pestę. Tym razem zmierzy się z Brazylijczykiem Matheusem Scheffelem (17-11 1NC, 12 KO). Fighter ten po raz drugi wystąpi pod egidą KSW. Jego pierwszy pojedynek miał miejsce w lutym, gdzie już w pierwszej rundzie przez TKO przegrał z Darko Stosiciem. Scheffel nie wygrał czterech ostatnich walk i znów czeka go trudne zadanie.

Damian Piwowarczyk kontra Maciej Różański

Ciekawie zapowiada się również drugi pojedynek dodany do karty walk. W nim wystąpi numer dwa kategorii półciężkiej, czyli Damian Piwowarczyk (8-3, 4 KO, 3 Sub). On również w przeszłości walczył o pas mistrzowski. Tam musiał uznać wyższość Rafała Haratyka. Damian Piwowarczyk to „Odkrycie Roku” 2021 w polskim MMA. Teraz zawodnik ten przywita w organizacji KSW debiutującego Macieja Różańskiego (14-5, 2 KO, 9 Sub). Fighter ten na co dzień związany jest z Berserkers Team i aż 14 z 19 dotychczasowych walk wygrał. Walczył m.in. dla Bellatora i European Fight Masters. Z pewnością będzie chciał z dobrej strony pokazać się w swoim debiucie w KSW. 

Aktualna karta walk KSW 97 w Tarnowie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 97 w Tarnowie. 

Walka wieczoru

  • Szymon Bajor vs Matheus Scheffel

Karta główna

  • Damian Piwowarczyk vs Maciej Różański
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...