Mateusz Gamrot. Czy Polak ma realne szanse zostać przyszłym mistrzem UFC?

Strona głównaSporty walkiMMAMateusz Gamrot. Czy Polak ma realne szanse zostać przyszłym mistrzem UFC?

Mateusz Gamrot. To nazwisko za oceanem zna obecnie niemalże każdy sympatyk mieszanych sztuk walki. Polak w Stanach Zjednoczonych jest uznawany za naprawdę solidną markę, a jego dyspozycja w oktagonie robi wrażenie na coraz większej liczbie kibiców. Czy „Gamer” ma realne szanse zostać przyszłym mistrzem UFC? Sprawdźmy!

Ciężka praca popłaca

Mówisz Mateusz Gamrot, myślisz niesamowita determinacja i zacięcie, by osiągnąć sukces. To z czego Polak jest przede wszystkim znany to ciężka praca. Od dawna zawodnik urodzony w Kudowie-Zdrój mówi otwarcie o tym, że jego celem jest zostanie numerem jeden na świecie i konsekwentnie, krok po kroku, realizuje swoje postanowienie. Analizując ostatnie występy „Gamera” w oktagonie, bez większego trudu można zauważyć postęp, który widoczny jest z walki na walkę.

Wydaje się, że bardzo ważnym momentem w karierze zawodnika, który obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu UFC kategorii lekkiej, był jego debiut w tejże organizacji. Walka z Guramem Kutateladze, która okazała się być pierwszą i zarazem jedyną jak dotąd porażką Gamrota, bez dwóch zdań przyczyniła się do jeszcze większej motywacji Polaka. Szczególnie że przegrana zapadła po kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim. Od czasu tego pojedynku, Polak stoczył cztery starcia i wygrał wszystkie z nich, przy czym trzy z nich skończył przed czasem.

American Top Team

Pod wrażeniem etyki treningowej i umiejętności „Gamera” jest również wielu renomowanych trenerów z American Top Team, w którym od dłuższego czasu trenuje już kudowianin. Warto podkreślić, że mowa przecież o klubie, który uznawany jest powszechnie za jedną z najlepszych placówek do trenowania MMA na świecie. Z pewnością systematyczne treningi w ATT w dużej mierze przyczyniają się do szybkiego rozwoju naszego reprezentanta. Gamrot na co dzień ma tam okazję szlifować swoją formę pod okiem największych specjalistów, a także trenować z wielkimi postaciami światowego MMA takimi jak chociażby Jorge Masvidal czy Dustin Poirier.

Zapasy najmocniejszą stroną Gamrota

Najmocniejszą stroną Gamrota jako zawodnika mieszanych sztuk walki są bez żadnych wątpliwości zapasy. Uznanie na temat płaszczyzny parterowej Polaka wyraził po jego ostatniej batalii nawet sam Khabib Nurmagomedov, który przez wielu uznawany jest za najlepszego zawodnika wszech czasów. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ Rosjanin w trakcie swojej kariery także słynął właśnie z zapasów, które miał opanowane do perfekcji.

Łowca bonusów

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę w przypadku Gamrota są jego statystyki dotyczące bonusów w UFC. W pięciu dotychczasowych starciach dla amerykańskiego giganta zawodnik z Polski zgarnął aż cztery bonusy. Pomimo tego, że raz nie udało mu się zdobyć wyróżnienia, to można śmiało powiedzieć, że zawsze w oktagonie UFC „Gamer” daje prawdziwe show.

Pojedynek z Tsarukyanem przełomem

Walką, po której na dobre nazwisko Mateusza Gamrota zaczęło widnieć w czołówce światowej kategorii lekkiej w MMA była batalia z Armanem Tsarukyanem. Konfrontacja Polaka z Ormianinem była bardzo widowiskowa, a poziom umiejętności zaprezentowany przed obydwu zawodników po prostu imponował. Pomimo że zwycięstwo do swojego rekordu przypisał Gamrot, to Tsarukyan również pokazał się z bardzo dobrej strony, wskutek czego wciąż jest liczącym się nazwiskiem w kategorii lekkiej. Triumf Gamrota był jednak przełomowy, gdyż po tym wydarzeniu zwrócił na siebie uwagę całego środowiska mieszanych sztuk walki.

Walka z Dariushem eliminatorem do starcia o pas?

Najbliższe starcie Mateusz Gamrot stoczy przeciwko Beneilowi Dariushowi, a więc zawodnikowi ze ścisłego światowego topu. Nie ulega wątpliwości, że będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze „Gamera”. Wielu ekspertów spekuluje, że zwycięzca tej konfrontacji, która będzie mieć miejsce 22 października podczas gali UFC 280, będzie przyszłym pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Rezultat tego starcia będzie więc szalenie istotny dla Polaka. Pokonanie Amerykanina świadczyłoby dobitnie o tym, że zawodnik urodzony w Kudowie-Zdrój ma realne papiery, aby wywalczyć w niedalekiej przyszłości pas mistrzowski.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...