STS KOD PROMOCYJNY

Marcin Tybura z efektowną wygraną na gali UFC on ESPN+ 97

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Tybura z efektowną wygraną na gali UFC on ESPN+ 97

Polski fighter Marcin Tybura odniósł efektowne zwycięstwo w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 97 w Las Vegas. Już w pierwszej rundzie poddał przez duszenie Taia Tuivasę z Nowej Zelandii. Tym samym powrócił na zwycięską ścieżkę po tym, jak w lipcu ubiegłego roku przegrał z Tomem Aspinallem. Walka z Tuivasą rozpoczęła się od szarży Australijczyka, który naruszył Tyburę. Później Polak przejął kontrolę i zasłużenie wygrał. 

Cenne zwycięstwo Marcina Tybury w Las Vegas

Marcin Tybura (25-8-0, 9 KO, 7 Sub) do walki z Nowozelandczykiem Tai Tuivasą (14-7-0, 13 KO) przystępował po porażce z Tomem Aspinallem. Doznał jej w lipcu ubiegłego roku. W Las Vegas chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. Walka jednak rozpoczęła się lepiej dla przeciwnika. To Nowozelandczyk ruszył jako pierwszy i zaatakował mocnymi ciosami. Jeden z nich był na tyle mocny, że rozciął czoło Tybury, z którego polała się krew. Polak był już naruszony i wydawało się, że będzie walczył o przetrwanie. 

Ustabilizował jednak sytuacje i sprowadził Tuivasę do parteru. Tam przejął inicjatywę. Marcin Tybura doskonale czuje się w tej płaszczyźnie i ponownie to udowodnił. Najpierw zajął pozycję zza pleców i zaczął obijać głowę rywala ciosami. Osłabił Nowozelandczyka na tyle, że następnie zapiął skuteczne duszenie. Tuivasa długo zwlekał z odklepaniem. Zaczął tracić przytomność. Na szczęście w porę zareagował sędzia ringowy, który przerwał pojedynek. Marcin Tybura odniósł kolejne efektowne zwycięstwo przed czasem. Walka skończyła się w pierwszej rundzie. Po tym pojedynku bilans Polaka w największej organizacji MMA na świecie to już 12-7. Ponownie udowodnił, że stać go na pojedynki z mocnymi rywalami i udanie zrehabilitował się po porażce z ubiegłego roku z Aspinallem. Liczymy na to, że w ten sposób rozpoczął swoją serię zwycięstw. 

Polak z bonusem na poddanie

Świetna postawa Marcina Tybury została doceniona przez władze UFC. Polak otrzymał bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów. Przyznano go w kategorii występ wieczoru. Poza Marcinem Tyburą taki bonus otrzymali jeszcze: Jacqueline Amorim, Macy Chiasson i Jafel Filho.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...