STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Pawlak vs Damian Janikowski w walce o pas na KSW 96 w Łodzi

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPaweł Pawlak vs Damian Janikowski w walce o pas na KSW 96...

Znamy kolejną lokalizację gali KSW. Wydarzenie KSW 96 odbędzie się w Arenie w Łodzi, a w walce wieczoru o pas kategorii średniej zmierzą się Paweł Pawlak i Damian Janikowski. Będzie to rewanż za walkę z 2021 roku, którą na pełnym dystansie wygrał Pawlak. Ponadto w karcie walk KSW 96 w Łodzi zobaczymy: Ewelinę Woźniak, Dawida Śmiełowskiego i Bartłomieja Koperę. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca. 

Pawlak kontra Janikowski w walce o pas kategorii średniej

Wydarzeniem gali KSW 96 w Łodzi będzie pojedynek o pas kategorii średniej. Panujący mistrz Paweł Pawlak (23-4-1, 11 KO, 3 Sub) podejmie w nim Damiana Janikowskiego (10-5, 5 KO, 1 Sub). Obaj walczyli już ze sobą w 2021 roku na KSW 63. Wówczas pojedynek odbył się na pełnym dystansie i był bardzo emocjonujący. Nie bez powodu uznano go za walkę wieczoru tamtego wydarzenia. 

Od 2021 wiele zmieniło się w układzie sił kategorii średniej. Na XTB KSW Colosseum 2 w Warszawie Paweł Pawlak został mistrzem KSW w tej kategorii po tym, jak pokonał Tomasza Romanowskiego. Później udanie obronił pas w pojedynku z Michałem Materlą. Nie próżnował także Damian Janikowski. Od porażki z Pawlakiem stoczył pięć pojedynków, z których cztery wygrał. Obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw, a w pokonanym polu pozostawił Mateusza Kubiszyna, Cezariusza Kęsika i Tomasza Romanowskiego. Ta ostatnia wygrana otworzyła mu drogę do walki o pas mistrzowski. Jedno jest pewne. W walce wieczoru w Łodzi emocji nie zabraknie.

Znamy kolejne nazwiska w karcie walk 

Znamy nazwiska kilku kolejnych zawodników i zawodniczek, które wezmą udział w KSW 96 w Łodzi. Już 20 lipca w Arenie zmierzą się ze sobą Bartłomiej Kopera (13-7, 8 Sub) i Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub). Ciekawie zapowiada się także pojedynek Eweliny Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub) z Brazylijką Marią Silvą (10-1, 3 KO, 4 Sub). Będzie to rewanż za walkę z marca 2022 roku na gali Ares FC 4, gdzie Brazylijka wygrała w trzeciej rundzie przez poddanie. Niedługo poznamy nazwiska kolejnych uczestników KSW 96.

Aktualna karta walk KSW 96 w Łodzi

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 96 w Łodzi. 

Walka wieczoru

  • Paweł Pawlak vs Damian Janikowski

Karta główna

  • Bartłomiej Kopera vs Dawid Śmiełowski
  • Ewelina Woźniak vs Maria Silva
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...