STS KOD PROMOCYJNY

Radek Paczuski wejdzie do ringu na Stadionie Narodowym na gali XTB KSW COLOSSEUM 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMARadek Paczuski wejdzie do ringu na Stadionie Narodowym na gali XTB KSW...

Organizatorzy potwierdzili, że Radosław Paczuski będzie kolejnym zawodnikiem, który wejdzie do ringu na gali XTB KSW COLOSSEUM 2. Wydarzenie już 3 czerwca w Warszawie na Stadionie Narodowym. Na trybunach powinno zasiąść kilkadziesiąt tysięcy kibiców. W najbliższych tygodniach poznamy przeciwnika Radosława Paczuskiego, który zajmuje siódme miejsce w rankingu organizacji KSW w wadze średniej. Fighter pochodzi z Warszawy i na co dzień trenuje w Uniq Fight Club.

Powrót do ringu po pierwszej porażce w karierze

Dla Radosława Paczuskiego (5-1, 4 KO) występ na gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie będzie szansą do powrotu na zwycięską ścieżkę. W styczniu tego roku na gali KSW 78 doznał pierwszej porażki w karierze, gdy na punkty pokonał go Tomasz Romanowski. Wcześniej zawodnik Uniq Fight Club wygrywał w KSW z Jasonem Radcliffe’em i Jasonem Wilnisem. Zanim trafił do największej organizacji w Polsce, to reprezentował barwy ACA, gdzie odniósł trzy zwycięstwa. Po porażce z Romanowskim zajmuje siódme miejsce w rankingu wagi średniej. Ewentualne zwycięstwo z renomowanym rywalem w Warszawie pozwoli mu na przesunięcie się w tej kategorii. Przeciwnika Polaka poznamy w najbliższych tygodniach. 

Do MMA trafił z kickboxingu

Zanim Radosław Paczuski zdecydował się na rozpoczęcie kariery w MMA, to przez lata z sukcesami rywalizował w kickboxingu. Tam stoczył kilkadziesiąt zawodowych walk i ponad sto pojedynków amatorskich. Na swoim koncie ma tytuły mistrza świata i mistrza Polski w formule kickboxingu, a także wicemistrza Europy w muay thai. Po przejściu na zawodowstwo sięgał po pasy mistrzowskie federacji FEN i DSF Kickboxing Challenge. Jego dotychczasowe doświadczenie i umiejętności sprawiają, że jest jednym z najlepszych stójkowiczów w organizacji KSW. Na Stadionie Narodowym powinien dać efektowną walkę. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mamed Chalidow vs TBA

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Radosław Paczuski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...