Radek Paczuski wejdzie do ringu na Stadionie Narodowym na gali XTB KSW COLOSSEUM 2

Strona głównaSporty walkiMMARadek Paczuski wejdzie do ringu na Stadionie Narodowym na gali XTB KSW...

Organizatorzy potwierdzili, że Radosław Paczuski będzie kolejnym zawodnikiem, który wejdzie do ringu na gali XTB KSW COLOSSEUM 2. Wydarzenie już 3 czerwca w Warszawie na Stadionie Narodowym. Na trybunach powinno zasiąść kilkadziesiąt tysięcy kibiców. W najbliższych tygodniach poznamy przeciwnika Radosława Paczuskiego, który zajmuje siódme miejsce w rankingu organizacji KSW w wadze średniej. Fighter pochodzi z Warszawy i na co dzień trenuje w Uniq Fight Club.

Powrót do ringu po pierwszej porażce w karierze

Dla Radosława Paczuskiego (5-1, 4 KO) występ na gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie będzie szansą do powrotu na zwycięską ścieżkę. W styczniu tego roku na gali KSW 78 doznał pierwszej porażki w karierze, gdy na punkty pokonał go Tomasz Romanowski. Wcześniej zawodnik Uniq Fight Club wygrywał w KSW z Jasonem Radcliffe’em i Jasonem Wilnisem. Zanim trafił do największej organizacji w Polsce, to reprezentował barwy ACA, gdzie odniósł trzy zwycięstwa. Po porażce z Romanowskim zajmuje siódme miejsce w rankingu wagi średniej. Ewentualne zwycięstwo z renomowanym rywalem w Warszawie pozwoli mu na przesunięcie się w tej kategorii. Przeciwnika Polaka poznamy w najbliższych tygodniach. 

Do MMA trafił z kickboxingu

Zanim Radosław Paczuski zdecydował się na rozpoczęcie kariery w MMA, to przez lata z sukcesami rywalizował w kickboxingu. Tam stoczył kilkadziesiąt zawodowych walk i ponad sto pojedynków amatorskich. Na swoim koncie ma tytuły mistrza świata i mistrza Polski w formule kickboxingu, a także wicemistrza Europy w muay thai. Po przejściu na zawodowstwo sięgał po pasy mistrzowskie federacji FEN i DSF Kickboxing Challenge. Jego dotychczasowe doświadczenie i umiejętności sprawiają, że jest jednym z najlepszych stójkowiczów w organizacji KSW. Na Stadionie Narodowym powinien dać efektowną walkę. 

Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mamed Chalidow vs TBA

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Radosław Paczuski vs TBA

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....