STS KOD PROMOCYJNY

Samociuk przywita Górniaka w organizacji KSW

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMASamociuk przywita Górniaka w organizacji KSW

Poznaliśmy kolejne zestawienie gali KSW 96 w Łodzi. W wadze ciężkiej zmierzą się Marek Samociuk i debiutujący w organizacji KSW Denis Górniak. Obaj legitymują się podobnym doświadczeniem w zawodowym MMA i trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta. Do walki pomiędzy nimi dojdzie 20 lipca w hali Sport Arena w Łodzi. W walce wieczoru tego wydarzenia o pas wagi średniej zmierzą się Paweł Pawlak i Damian Janikowski. 

Marek Samociuk powalczy o drugą wygraną z rzędu

Marek Samociuk (5-4, 3 KO) ostatni raz w klatce KSW pojawił się w styczniu tego roku. Na gali KSW 90 w drugiej rundzie przez TKO pokonał Łotysza Olegsa Jemeljanovsa. W ten sposób odbudował się po dwóch porażkach z rzędu z Kamilem Gawryjołkiem i Filipem Stawowym. Marek Samociuk z organizacją KSW związany jest od 2021 roku. Do tej pory stoczył dla niej sześć pojedynków i ma równy bilans 3-3. Zawodnik klubu Dziki Wschód Biała Podlaska w lipcu w Łodzi powalczy o poprawienie swojego dorobku. Nie będzie o to łatwo. 

Denis Górniak zadebiutuje w KSW

Rywalem Marka Samociuka będzie debiutujący w organizacji KSW Denis Górniak (6-1, 4 KO, 2 Sub). Zawodnik ten znajduje się na fali czterech zwycięstw z rzędu. Do tej pory walczył jednak dla mniej znanych organizacji: SMMAC czy Spartan Fight. Ostatni raz w ringu pojawił się we wrześniu ubiegłego roku, gdy już w pierwszej rundzie przez TKO pokonał Vlasylava Ivaschenkę. Teraz jednak poziom trudności znacznie wzrasta. Denis Górniak zadebiutuje w najlepszej organizacji w Europie i o zwycięstwo nie będzie łatwo. Do tej pory nie mierzył się z rywalem tej klasy, co Marek Samociuk. Bardziej doświadczony w KSW zawodnik wydaje się być nieznacznym faworytem. Pojedynek odbędzie się 20 lipca w Sport Arenie w Łodzi. 

Aktualna karta walk KSW 96 w Łodzi

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 96 w Łodzi. 

Walka wieczoru

Karta główna

  • Bartłomiej Kopera vs Dawid Śmiełowski
  • Ewelina Woźniak vs Maria Silva
  • Marek Samociuk vs Denis Górniak
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...