STS KOD PROMOCYJNY

Przed nami gala boksu zawodowego Rocky Boxing Night. Rafał Rzeźnik – Kajetan Kalinowski w walce wieczoru 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksPrzed nami gala boksu zawodowego Rocky Boxing Night. Rafał Rzeźnik - Kajetan...

Już w sobotę 19 marca w kaszubskiej Stężycy odbędzie się 12. gala boksu zawodowego Rocky Boxing Promotion. W walce wieczoru rękawice skrzyżują Kajetan Kalinowski i Rafał Rzeźnik. Będzie to finał turnieju wagi junior ciężkiej, w której stawką są nie tylko dobre pieniądze, ale również kontrakt bokserski. Oprócz tej walki będziemy oglądali jeszcze kilka ciekawych pojedynków, w których wystąpią rokujący polscy i zagraniczni pięściarze. Zapraszamy do zapoznania się z kartą walk. 

Kajetan Kalinowski – Rafał Rzeźnik w pojedynku wieczoru

Walkę wieczoru stoczą ze sobą dwaj zawodnicy z Lublina. To Kajetan Kalinowski i Rafał Rzeźnik, którzy na co dzień występują w dwóch różnych klubach bokserskich. Walka jest zakończeniem turnieju bokserskiego wagi junior ciężkiej. Zawodnicy powalczą 50 tysięcy złotych oraz kontrakt bokserski z grupą Rocky Boxing Promotion. 

Kto zostanie mistrzem polski w wadze ciężkiej?

Ciekawie zapowiada się również walka o mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej. Na ringu pojawią się Kacper Meyna i Jacek Piątek. To prawdziwy pojedynek młodości z doświadczeniem. Kacper Meyna ma 22 lata i jest aż o 26 lat młodszy od swojego najbliższego rywala. To młodszy pięściarz będzie faworytem tego spotkania. 

Inne ciekawe pojedynki

W innych walkach w Stężycy pojawią się inni dobrze rokujący pięściarze. Dużo spodziewamy się po trenującym w KB Walczak w Poznaniu Kubańczyku Evanderze Rivierze, który będzie chciał zmazać plamę po ostatnim remisie. Tym razem skrzyżuje rękawice z Estończykiem Pevlem Sejmonovem. 

Ciekawa historia wiąże się z Paweł Nowaczyńskim, który wyszedł z domu dziecka i coraz lepiej radzi sobie na zawodowych ringach. Przed sobotnią galą zdecydował się na zmianę rywala, ponieważ wstępnie planowany był poniżej jego możliwości. Ostatecznie Polak zawalczy z Alexandrosem Kirsanidisem z Grecji. 

Poniżej pełna karta walk 12 gali Rocky Boxing Night

Rostyslav Nadolskiy – Marcin Ficner

Paweł Nowaczyński – Alexandros Kirsanidis

Carlos Bori – Tomasz Piotrowski

Cristian Lopez – Damian Smagieł

Mateusz Polski – Tornike Kandelaki

Artur Bizewski – Paweł Sowik

Dominik Harwankowski – Igor Lazarev

Evander Rivera – Pavel Sejmonov

Kacper Meyna – Jacek Piątek

Kajetan Kalinowski – Rafał Rzeźnik

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...