Natalia Czerwonka zakończyła karierę sportową

Strona głównaSporty zimoweNatalia Czerwonka zakończyła karierę sportową

Jedna z najbardziej utytułowanych panczenistek ostatnich lat w Polsce Natalia Czerwonka zakończyła sportową karierę. O swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na przestrzeni wielu lat reprezentantka Polski dawała kibicom wiele powodów do radości, a jej największym sukcesem jest wicemistrzostwo olimpijskie z Soczi w 2014 roku, po które sięgnęła wspólnie z drużyną. Teraz przyszedł czas na kolejne życiowe wyzwania. 

Wicemistrzostwo olimpijskie i medale mistrzostw świata

Natalia Czerwonka przez lata była jedną z najlepszych w Polsce specjalistek w łyżwiarstwie szybkim na średnich i długich dystansach. Polka z powodzeniem startowała na wielu międzynarodowych zawodach, z których wracała z sukcesami. Największy z nich to oczywiście wicemistrzostwo olimpijskie w drużynie, które wywalczyła w 2014 roku w Soczi. Ponadto na swoim koncie ma trzy medale mistrzostw świata w drużynie. To srebro z 2013 roku w Soczi oraz dwa brązowe krążki z 2012 roku w Heerenveen, oraz z 2020 roku w Salt Lake City. Ten ostatni medal został wywalczony w sprincie drużynowym. Łącznie cztery razy brała udział w igrzyskach olimpijskich. 

Rekordzistka Polski

Na przestrzeni wielu lat swoich startów wielokrotnie ustanawiała rekordy Polski. Niektóre z nich utrzymują się do dziś. Natalia Czerwonka posiada na swoim koncie aktualnie trzy indywidualne i dwa drużynowe rekordy Polski. Wciąż przewodzi na listach najlepszych polskich wyników w takich konkurencjach jak: 

  • 1500 metrów (czas 1:53,56 z Salt Lake City 2020);
  • wielobój duży (wynik 164,128 z Hamar 2017);
  • wielobój sprinterski (wynik 152,770 z Calgary 2017);
  • bieg drużynowy (czas 2:58,01 z Salt Lake City 2013 wspólnie z Luizą Złotkowską i Katarzyną Bachledą-Curuś);
  • sprint drużynowy (czas 1:25,378 z Salt Lake City 2020 wspólnie z Andżeliką Wójcik i Kają Ziomek). 

Co dalej?

Utytułowana 33-letnia panczenistka poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem Facebooka. Wydaje się, że już wie, co będzie robiła po zakończeniu kariery czynnej panczenistki. Póki co jednak nie zdradziła swoich planów. Nie jest wykluczone, że zrobi to 14 października. Wtedy odbędzie się specjalna konferencja prasowa z jej udziałem, która zorganizowana zostanie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...

Różne odcienie wspierania reprezentacji Polski

O piątkowym meczu naszej reprezentacji z Niemcami sporo się mówi. Nie tylko ze względu na sprawy związane bezpośrednio z boiskiem i wygraną naszej drużyny,...