STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Debel Alicja Rosolska i Nao Hibino w 2. rundzie Australian Open. Z kim zagrają?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenDebel Alicja Rosolska i Nao Hibino w 2. rundzie Australian Open. Z...

Po emocjonującym meczu pierwszej rundy polsko-japoński debel Alicja Rosolska i Nao Hibino może przygotowywać się do kolejnego meczu. W drugiej rundzie tenisistki zmierzą się z rozstawioną z numerem 16. parą słowacko-rosyjską w składzie Viktoria Kuzmowa i Vera Zvonareva. Czy Alicja Rosolska z partnerką deblową powalczą z faworyzowanymi rywalkami?

Mieszanka doświadczenia i młodości

Obie deblowe pary tworzą bardzo podobną mieszankę. Z jednej strony mamy do czynienia z niezwykle doświadczonymi tenisistkami, czyli Alicją Rosoldską i Verą Zvonarevą z Rosji. Z drugiej strony ich partnerki deblowe, czyli Japonka Nao Hibino i Słowaczka Viktoria Kuzmowa są zdecydowanie mniej doświadczone. Takie połączenie rutyny z młodością może dać znakomite efekty na korcie, co widać po występach obu par w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. 

Wyżej rozstawione tenisistki – kim są rywalki polsko-japońskiego debla?

Vera Zvonareva to tenisistka, która przed laty należała do ścisłej światowej czołówki rankingu singlowego i deblowego. W 2010 roku zajmowała 2. miejsce w rankingu singlowym, a w 2009 roku zajmowała 9. miejsce w rankingu deblowym. Na swoim koncie ma do tej pory 10 tytułów deblowych. Rosjanka niedawno wznowiła karierę, a tegoroczny występ w Australian Open może być dla niej ostatnim w Melbourne. Viktoria Kuzmowa ze Słowacji to zdecydowanie mniej doświadczona tenisistka, która do tej pory na swoim koncie ma 3 tytuły deblowe. Najwyżej w rankingu deblowym 23-latka plasowała się na 27. miejscu i było to w maju ubiegłego roku. 

Para Vera Zvonareva i Viktoria Kuzmowa rozstawiona jest w Australii z numerem 16. Zawodniczki są faworytkami meczu z polsko-japońskim deblem. W pierwszej rundzie pokonały one rosyjsko-ukraińską parę Warwarę Graczewą i Anhelinę Kalininę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...