Billie Jean King Cup 2022. Trudne rywalki Polek

Autor
Strona głównaTenisBillie Jean King Cup 2022. Trudne rywalki Polek

W piątek 8 lipca poznaliśmy wyniki losowania turnieju Billie Jean King Cup. Polki czeka trudne zadanie, ponieważ w grupie zmierzą się z wyżej notowanymi Czeszkami i Amerykankami.

Polki zagrają w turnieju finałowym

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego Billie Jean King Cup Polki awansowały już w kwietniu, dzięki okazałemu zwycięstwu 4:0 z reprezentacją Rumunii. Iga Świątek zdobyła dwa punkty, Magda Linette jeden, a zwycięstwo w deblu odniosły Magdalena Fręch i Alicja Rosolska.

Turniej finałowy odbędzie się w Glasgow w dniach 8-13 listopada, natomiast w piątek 8 lipca odbyło się losowanie grup.

Ciężkie losowanie

Niestety, losowanie nie było korzystne dla Polek, które były rozstawione dopiero z numerem 15, dlatego znalazły się w czwartym koszyku. Biało-czerwone trafiły do grupy D wraz z Amerykankami (7.) i Czeszkami (4.). W kuluarach i mediach społecznościowych grupę z naszymi reprezentantkami nazwano „grupą śmierci”.

Do półfinałów awansują tylko zwycięzcy każdej z czterech grup. Dodajmy, że na obronę trofeum nie mają szans Rosjanki, które zostały wykluczone z udziału w turnieju.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...