Billie Jean King Cup 2022. Trudne rywalki Polek

Strona głównaTenisBillie Jean King Cup 2022. Trudne rywalki Polek

W piątek 8 lipca poznaliśmy wyniki losowania turnieju Billie Jean King Cup. Polki czeka trudne zadanie, ponieważ w grupie zmierzą się z wyżej notowanymi Czeszkami i Amerykankami.

Polki zagrają w turnieju finałowym

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego Billie Jean King Cup Polki awansowały już w kwietniu, dzięki okazałemu zwycięstwu 4:0 z reprezentacją Rumunii. Iga Świątek zdobyła dwa punkty, Magda Linette jeden, a zwycięstwo w deblu odniosły Magdalena Fręch i Alicja Rosolska.

Turniej finałowy odbędzie się w Glasgow w dniach 8-13 listopada, natomiast w piątek 8 lipca odbyło się losowanie grup.

Ciężkie losowanie

Niestety, losowanie nie było korzystne dla Polek, które były rozstawione dopiero z numerem 15, dlatego znalazły się w czwartym koszyku. Biało-czerwone trafiły do grupy D wraz z Amerykankami (7.) i Czeszkami (4.). W kuluarach i mediach społecznościowych grupę z naszymi reprezentantkami nazwano „grupą śmierci”.

Do półfinałów awansują tylko zwycięzcy każdej z czterech grup. Dodajmy, że na obronę trofeum nie mają szans Rosjanki, które zostały wykluczone z udziału w turnieju.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...