Magdalena Fręch udanie otworzyła sezon na trawie

Strona głównaTenisMagdalena Fręch udanie otworzyła sezon na trawie

Magdalena Fręch w dwóch setach pokonała Japonkę Nao Hibino i udanie rozpoczęła swój sezon na kortach trawiastych. Dość pewnie wygrała 6:1, 6:4 i zameldowała się w II rundzie turnieju rangi WTA 250 w angielskim Nottingham. Nasza tenisistka gra tam jako rozstawiona z numerem 5. Wystąpi także w turnieju deblowym, gdzie stworzy duet z Katarzyną Kawą. W II rundzie singla Magdalena Fręch zagra z Niemką Tatjaną Marią lub Kolumbijką Emilianą Arango.

Solidny mecz i szybkie zwycięstwo z Hibino

Po porażce z Darią Kasatkiną i odpadnięciu z turnieju Roland Garros, Magdalena Fręch (52. WTA) miała więcej czasu na odpoczynek i powrót do pełni zdrowia. We wtorkowe południe zainaugurowała swój sezon na kortach trawiastych w turnieju Rothesay Open rangi WTA 250 w Nottingham. Polka gra tam jako rozstawiona z piątką. W I rundzie jej rywalką była Japonka Nao Hibino (95. WTA). Wcześniej obie grały ze sobą tylko raz i w 2023 roku w Miami lepsza była Azjatka. Teraz role się odwróciły.

Na trawie od początku dominowała Magdalena Fręch. Już w pierwszym gemie serwisowym rywalki miała trzy breakpointy. Niestety ich nie wykorzystała. Później jednak nie dała rywalce zbyt wielu szans. Polka wygrała pięć kolejnych gemów, notując dwa przełamania, i zamknęła premierową odsłonę wynikiem 6:1. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Znów jako pierwsza przełamała Magdalena Fręch, jednak po chwili mieliśmy przełamanie zwrotne. Kluczowy okazał się dziewiąty gem. W nim Polka ponownie odebrała serwis rywale. Chwilę później przy swoim podaniu wykorzystała piątą piłkę meczową i wygrała w 6:4. W niewiele ponad godzinę zameldowała się w II rundzie Rothesay Open.

Magdalena Fręch (Polska, 5) – Nao Hibino (Japonia) 6:1, 6:4

Z kim Fręch zagra w II rundzie w Nottingham?

Teraz Magdalena Fręch ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. W II rundzie turnieju w Nottingham zagra z Niemką Tatjaną Marią (56. WTA) lub Kolumbijką Emilianą Arango (120. WTA). Bez względu na rywalkę Polkę stać na to, aby powalczyć o awans do ćwierćfinału. W środę Magdalenę Fręch czeka jeszcze mecz debla, gdzie tworzy duet z Katarzyną Kawą. Polki w I rundzie zmierzą się z Amerykanką Quinn Gleason i Chinką Qianhui Tang.