STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Piter żegna się z deblowym French Open

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisFrench OpenKatarzyna Piter żegna się z deblowym French Open

Katarzyna Piter na II rundzie zakończyła swój udział w turnieju deblowym na kortach Rolanda Garrosa. Polka oraz Węgierka Dalma Galfi przegrały w dramatycznych okolicznościach z rozstawioną z numerem 8 kanadyjsko-brazylijską parą Gabriela Dabrowski/Luisa Stefani 6:4, 2:6, 5:7.

Rywalki odwróciły losy meczu

Na początku wszystko wskazywało na to, że polsko-węgierski debel ma wszelkie podstawy ku temu, by pewnie awansować do III rundy turnieju. Piter i Galfi dwukrotnie przełamały serwis swoich przeciwniczek i objęły prowadzenie 3:0. Choć później raz straciły swoje podanie, to udało im się dowieźć przewagę do końca i zamknąć pierwszego seta wynikiem 6:4. Druga partia była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Kanadyjki i Brazylijki. Wynik 6:2 mówi sam za siebie.

O końcowych rozstrzygnięciach miał przesądzić trzeci set. Rozpoczął się on świetnie dla Piter i Galfi, które ponownie wygrały trzy pierwsze gemy, w tym dwa przy serwisie przeciwniczek. Choć Dabrowski i Stefani od razu odrobiły przełamanie, to później wszystko przebiegało zgodnie z planem i to nierozstawiona para serwowała przy wyniku 5:4, by zamknąć sprawę awansu. Niestety, rywalki najpierw doprowadziły do remisu, a następnie pewnie wygrały dwa kolejne gemy i to one zagrają w 1/8 finału.


Przed nami French Open. Największe sukcesy Polaków w Paryżu


Kto jeszcze został w Paryżu?

Po odpadnięciu Katarzyny Piter we French Open wciąż możemy oglądać troje naszych rodaków. Są to Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Jan Zieliński, który bierze udział w turniejach debla i miksta.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...