STS KOD PROMOCYJNY

Łesia Curenko rywalką Igi Świątek w IV rundzie Roland Garros

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFrench OpenŁesia Curenko rywalką Igi Świątek w IV rundzie Roland Garros

Iga Świątek poznała swoją rywalkę z IV rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Tam Polka zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko, która w III rundzie nie dała większych szans wyżej notowanej Kanadyjce Biance Andreescu. Świątek i Curenko zmierzą się ze sobą poraz trzeci. Polka wygrała dotychczasowe dwa mecze 2:0, a jeden z nich miał miejsce w zeszłym roku we French Open. Później Iga Świątek wygrała turniej i nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce w tym roku. 

Łesia Curenko wyraźnie lepsza od Andreescu

W meczu III rundy Ukrainka Łesia Curenko (66. WTA) była wyraźnie lepsza od Kanadyjki Bianki Andreescu (42. WTA). Spotkanie potrwało zaledwie godzinę, a Curenko wygrała 6:1, 6:1. To mała niespodzianka, ponieważ przed rozpoczęciem tego starcia eksperci większe szanse na zwycięstwo dawali Kanadyjce. Ukrainka jednak zagrała jeden z najlepszych meczów w swojej dotychczasowej karierze i zasłużenie awansowała do IV rundy. Tam jednak czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. 

Bilans na korzyść młodej Polki

Iga Świątek (1. WTA) zmierzy się z Łesią Curenko po raz trzeci w karierze. Ostatni raz zagrały ze sobą 14 maja, gdy w III rundzie w turnieju w Rzymie Polka pewnie wygrała 6:2, 6:0. Pierwsze spotkanie pomiędzy nimi miało miejsce w I rundzie turnieju Roland Garros przed rokiem. Wówczas Iga Świątek również wygrała 6:2, 6:0. W ten sposób rozpoczęła swój marsz po drugie w karierze zwycięstwo we French Open w Paryżu. Teraz obie zmierzą się dopiero w IV rundzie. Liczymy na to, że Polka ponownie pokaże swoją wyższość i awansuje do ćwierćfinału turnieju. Walczy nie tylko o obronę tytułu, ale również pozycji liderki rankingu WTA. 

Kiedy odbędzie się to spotkanie?

Mecz 1/8 finału pomiędzy Igą Świątek i Łesią Curenko odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca. Jutro organizatorzy powinni przedstawić pełny harmonogram gier na ten dzień. Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Przed Łesią Curenko bardzo trudne zadanie, jeżeli chce się przeciwstawić najlepszej tenisistce świata. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...