Łesia Curenko rywalką Igi Świątek w IV rundzie Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenŁesia Curenko rywalką Igi Świątek w IV rundzie Roland Garros

Iga Świątek poznała swoją rywalkę z IV rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Tam Polka zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko, która w III rundzie nie dała większych szans wyżej notowanej Kanadyjce Biance Andreescu. Świątek i Curenko zmierzą się ze sobą poraz trzeci. Polka wygrała dotychczasowe dwa mecze 2:0, a jeden z nich miał miejsce w zeszłym roku we French Open. Później Iga Świątek wygrała turniej i nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce w tym roku. 

Łesia Curenko wyraźnie lepsza od Andreescu

W meczu III rundy Ukrainka Łesia Curenko (66. WTA) była wyraźnie lepsza od Kanadyjki Bianki Andreescu (42. WTA). Spotkanie potrwało zaledwie godzinę, a Curenko wygrała 6:1, 6:1. To mała niespodzianka, ponieważ przed rozpoczęciem tego starcia eksperci większe szanse na zwycięstwo dawali Kanadyjce. Ukrainka jednak zagrała jeden z najlepszych meczów w swojej dotychczasowej karierze i zasłużenie awansowała do IV rundy. Tam jednak czeka ją zdecydowanie trudniejsze zadanie. 

Bilans na korzyść młodej Polki

Iga Świątek (1. WTA) zmierzy się z Łesią Curenko po raz trzeci w karierze. Ostatni raz zagrały ze sobą 14 maja, gdy w III rundzie w turnieju w Rzymie Polka pewnie wygrała 6:2, 6:0. Pierwsze spotkanie pomiędzy nimi miało miejsce w I rundzie turnieju Roland Garros przed rokiem. Wówczas Iga Świątek również wygrała 6:2, 6:0. W ten sposób rozpoczęła swój marsz po drugie w karierze zwycięstwo we French Open w Paryżu. Teraz obie zmierzą się dopiero w IV rundzie. Liczymy na to, że Polka ponownie pokaże swoją wyższość i awansuje do ćwierćfinału turnieju. Walczy nie tylko o obronę tytułu, ale również pozycji liderki rankingu WTA. 

Kiedy odbędzie się to spotkanie?

Mecz 1/8 finału pomiędzy Igą Świątek i Łesią Curenko odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca. Jutro organizatorzy powinni przedstawić pełny harmonogram gier na ten dzień. Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Przed Łesią Curenko bardzo trudne zadanie, jeżeli chce się przeciwstawić najlepszej tenisistce świata. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...