STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Pięciosetowy thriller z udziałem Hurkacza. Polak gra dalej w Australian Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAustralian OpenPięciosetowy thriller z udziałem Hurkacza. Polak gra dalej w Australian Open

Kolejny raz meczowi Huberta Hurkacza towarzyszyły wielkie emocje. Polak odwrócił losy meczu i wygrał 3:2 z 18-letnim Czechem Jakubem Mensikiem. Dzięki temu awansował do III rundy Australian Open, gdzie zmierzy się z Francuzem Ugo Humbertem. Spotkanie z Czechem było wyrównane, jednak w decydujących momentach Hubert Hurkacz wykorzystał swoje doświadczenie i umiejętności. O awans nie było jednak łatwo. 

Awans Huberta Hurkacza po pięciu setach walki

Zdecydowanym faworytem do wygrania tego meczu był Hubert Hurkacz (9. ATP). Polak dobrze rozpoczął turniej Australian Open 2024 i w I rundzie w trzech setach pokonał reprezentanta gospodarzy Omara Jasikę (343. ATP). W II rudzie jego rywalem był 18-letni Czech Jakub Mensik (142. ATP), który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikację. W związku z tym miał w nogach o kilka godzin więcej gry w Melbourne. 

Spotkanie II rundy od początku stało na dobrym poziomie. W pierwszym secie obaj pilnowali swojego podania. Jedynego breakpointa w trzecim gemie miał Polak, jednak go nie wykorzystał. Doszło do tie-breaka. W nim Hubert Hurkacz nie wykorzystał dwóch piłek setowych i przegrał 9:11. To tylko go podrażniło, ponieważ drugą partię błyskawicznie wygrał 6:1. Wydawało się, że odzyskał kontrolę nad meczem

Potwierdzał to początek trzeciego seta, gdzie od razu przełamał. Niestety chwilę później Mensik zanotował przełamanie zwrotne. W 12. gemie Czech ponownie odebrał Polakowi serwis i wygrał partię 7:5. Hubert Hurkacz był blisko odpadnięcia z turnieju. Wziął się jednak do pracy i w czwartej partii ponownie wygrał 6:1. Piąty set również toczył się po dyktando Polaka. Wystarczyło jedno przełamanie do tego, aby wygrał go 6:3 i awansował do kolejnej rundy. Mecz potrwał blisko 3,5 godziny. 

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Jakub Mensik (Czechy, Q) 6:7(9), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3

Z kim Hubert Hurkacz zagra w III rundzie?

Polak zna już swojego kolejnego rywala w Melbourne. W III rundzie turnieju wielkoszlemowego Australian Open zmierzy się z Francuzem Ugo Humbertem (20. ATP). Do tej pory obaj grali ze sobą dwukrotnie i za każdym razem wygrywał Hubert Hurkacz. Liczymy na to, że w Australii będzie podobnie i to Polak awansuje do IV rundy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...