Zwycięska inauguracja sezonu na mączce w wykonaniu Huberta Hurkacza

Strona głównaTenisZwycięska inauguracja sezonu na mączce w wykonaniu Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz od zwycięstwa rozpoczął tegoroczny sezon na kortach ziemnych. Rozstawiony z dwójką Polak w meczu II rundy turnieju ATP 250 w Estoril pokonał Brytyjczyka Jana Choinskiego. Spotkanie zakończyło się po dwóch wyrównanych setach. W ten sposób Hubert Hurkacz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na mączce w Estoril. W ćwierćfinale zagra z Hiszpanem Pablo Llamasem Ruizem.

Drugie zwycięstwo Hurkacz z Choinskim

Od dawna wiemy, że korty ziemne nie są ulubiona nawierzchnią Huberta Hurkacza (10. ATP). To na nich Polak ma największe problemy z regularnym zdobywaniem punktów rankingowych. Tym razem jednak rozpoczął sezon na mączce od zwycięstwa. Hubert Hurkacz startuje w turnieju Millennium Estoril Open jako rozstawiony z numerem drugim. Na inaugurację mierzył się z Brytyjczykiem Janem Choinskim (188. ATP), z którym przed rokiem wygrał na Wimbledonie

Spotkanie w portugalskim Estoril było bardzo wyrównane. Lepiej rozpoczął je Brytyjczyk, który w pierwszym secie prowadził już 4:2 z przełamaniem. W dziesiątym gemie premierowej odsłony serwował na zwycięstwo. Hurkaczowi udało się odrobić straty po tym, jak wykorzystał piątego breakpointa w gemie. Doszło do tie-breaka, w którym Polak wygrał 7:5. O losach drugiej partii decydowało jedno przełamanie. W siódmym gemie jego autorem był Hubert Hurkacz, który chwilę później wyszedł na 5:3. Przewagi nie zmarnował i zakończył seta 6:4, a całe spotkanie wygrał 2:0. Potrzebował do tego blisko dwóch godzin

Hubert Hurkacz (Polska, 2) – Jan Choinski (Wielka Brytania, Q) 7:6(5), 6:4

W ćwierćfinale starcie z niewygodnym Hiszpanem

Polak zna już swojego kolejnego rywala w Estoril. W ćwierćfinale turnieju rangi ATP 250 zmierzy się z Hiszpanem Pablo Llamasem Ruizem (152. ATP). Będzie to ich pierwszy pojedynek w historii. Hiszpan w Estoril przedzierał się przez kwalifikacje, a w turnieju głównym pokonał już Niemca Domonka Koepfera (52. ATP) i swojego rodaka Davida Jordę Sanchisa (329. ATP). To Hubert Hurkacz jest faworytem do wygrania ćwierćfinału, jednak spodziewamy się zaciętego pojedynku.