STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Hubert Hurkacz rozpoczyna zmagania w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz rozpoczyna zmagania w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie

Hubert Hurkacz weźmie udział w turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Wrocławianin został rozstawiony z numerem drugim, dlatego zmagania rozpocznie od drugiej rundy.

Rozstawienie

Hubert Hurkacz po najnowszej aktualizacji tenisowego rankingu ATP znalazł się na 11. miejscu. Polak walczy, by ponownie wskoczyć do TOP 10, dlatego ma nadzieje na dobry występ podczas turnieju w Waszyngtonie. W drabince zawodów został rozstawiony z numerem drugim, dlatego zmagania rozpocznie dopiero dziś wieczorem. W pierwszej rundzie Polak otrzymał wolny los.

Jego rywalem będzie Emil Ruusuvuori (43.), który ma już za sobą pierwsze spotkanie w Waszyngtonie. 23-latek wyeliminował we wtorek Mackenzie’ego McDonalda, czyli zeszłorocznego finalistę. Będzie to pierwsze, oficjalne spotkanie obu tenisistów.

Złe rozpoczęcie w deblu

Plan Huberta Hurkacza na występy w Waszyngtonie zakładał grę zarówno w singlu, jak i w deblu. We wtorkowy wieczór Polak i amerykański tenisista Tommy Paul rozegrali pierwszą rundę gry podwójnej. Ich rywalami byli Daniel Evans i John Peers. Zwycięstwo w setach było blisko, lecz niestety dwukrotnie wymknęło się z rąk, w związku z czym polsko-amerykańska para odpadła już na początku rozgrywek.

Hubert Hurkacz/Tommy Paul vs Daniel Evans/John Peers 6:7; 4:6

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...