Hubert Hurkacz będzie trenował z Nadalem przed Australian Open 2023

Autor
Strona głównaTenisAustralian OpenHubert Hurkacz będzie trenował z Nadalem przed Australian Open 2023

Hubert Hurkacz w najbliższy czwartek odbędzie jednostkę treningową na korcie Rod Laver Arena z Rafaelem Nadalem. Obaj tenisiści przygotowują się do Australian Open 2023, którego start zaplanowano na 16 stycznia.

W czwartek 12 stycznia Hubert Hurkacz wejdzie na kort Rod Laver Arena, by odbyć jednostkę treningową przed zbliżającym się Australian Open 2023. Jego partnerem będzie Hiszpan Rafael Nadal. Co ciekawe, do tej pory obaj tenisiści nie mieli okazji zmierzyć się ze sobą w oficjalnym pojedynku. Co więcej, Nadal to obrońca wielkoszlemowego tytułu z 2022 roku. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji Hurkacz z kolei doszedł do drugiej rundy.

Źródło: Twitter Michała Samulskiego

Przed kilkoma dniami obaj tenisiści brali także udział w turnieju United Cup. Hurkacz wygrał dwa mecze singlowe z czterech, natomiast Nadal na dwa spotkania, dwukrotnie schodził z kortu pokonany. Nie ma to jednak większego znaczenia przed zbliżającym się Australian Open 2023. Wrocławianin jest jedynym Polakiem wśród singlistów w drabince głównej. Co więcej, liczy on na poprawę swojego rezultatu z poprzedniego roku. U pań w turnieju wystąpią Iga Świątek i Magda Linette. Niestety nie dołączy do nich Magdalena Fręch, która pożegnała się z kwalifikacjami do australijskiego Wielkiego Szlema w drugiej rundzie.

Sprawdź także: Australian Open 2023. Iga Świątek ma szanse na kolejny triumf na wielkoszlemowym korcie?

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...