STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Błyskawiczna wygrana z Alexem Molcanem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Dubaju. Błyskawiczna wygrana z Alexem Molcanem

Rozstawiony z numerem 5. w turnieju ATP 500 w Dubaju Hubert Hurkacz awansował już do półfinału. Tym razem nie miał większych problemów z pokonaniem zajmującego 69. miejsce w rankingu ATP Słowaka Alexa Molcana. Mecz potrwał niewiele ponad godzinę i Polak zameldował się w ćwierćfinale Dubai Duty Free Tennis Championships. Tam zmierzy się z rozstawionym z numerem 4. Włochem Jannikiem Sinnerem, który był jednocześnie jego partnerem deblowym w Dubaju. Tenisiści podjęli jednak decyzję o wycofaniu się z gry podwójnej na etapie ćwierćfinału. 

Zwycięstwo bez większych problemów

Oczywiście przed rozpoczęciem meczu zdecydowanym faworytem był 25-letni Hubert Hurkacz, który zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki stanął mniej doświadczony i mniej utytułowany 24-letni Słowak. Mimo dużej różnicy w rankingu mieliśmy pewne obawy, ponieważ Polak w tym roku dość nieoczekiwanie przegrywał już z niżej notowanymi przeciwnikami. Jak się później okazało, obawy były niesłuszne i Hubert Hurkacz bez problemu poradził sobie z Alexem Molcanem. 

W pierwszym secie wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem. Polak już w trzecim gemie przełamał rywala, a następnie pilnował swojego podania. W całej pierwszej partii Słowak miał cztery szanse na odebranie gema serwisowego Polakowi, jednak Hurkacz skutecznie się bronił. Ostatecznie Polak jeszcze raz przełamał rywala w dziewiątym gemie i zakończył seta wynikiem 6:3. Od początku drugiego seta Słowak chciał odrobić straty i już w pierwszym gemie serwisowym Hurkacz musiał bronić dwóch piłek na przełamanie. Udało się to i następnie obaj tenisiści spokojnie wygrywali swoje podanie do stanu 3:2 dla Polaka. Od tego momentu Hubert Hurkacz wygrał już wszystkie gemy, dwukrotnie przełamując Molcana i wygrał seta 6:2, a cały mecz 2:0 w niewiele ponad godzinę. W ćwierćfinale zmierzy się ze swoim partnerem deblowym Włochem Jannikiem Sinnerem, który zajmuje 10. miejsce w rankingu ATP. 

Hubert Hurkacz – Alex Molcan    2:0 (6:3, 6:2)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...