STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz zagra w ATP Finals! Rewanż z Djokoviciem za Wimbledon!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz zagra w ATP Finals! Rewanż z Djokoviciem za Wimbledon!

Stało się! Hubert Hurkacz jednak weźmie udział w turnieju ATP Finals, który podsumowuje sezon 2023 w męskim tenisie. Polak zastąpi kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa w ostatniej kolejce fazy grupowej. Tak się składa, że zagra tam z liderem rankingu, Novakiem Djokoviciem.

Pech Stefanosa Tsitsipasa

Stefanos Tsitsipas w meczu fazy grupowej z Holgerem Rune był zmuszony skreczować po zaledwie trzech rozegranych gemach. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że Grek wycofał się z dalszej gry w turnieju. Z racji tego, że Hubert Hurkacz był pierwszym tenisistą na liście rezerwowej, to on zajmie miejsce Tsitsipasa w tzw. „zielonej grupie”.

Jest szansa na awans?

Niestety dla „Hubiego”, jego przyjazd do Turynu niesie ze sobą „mission impossible”. Tsitsipas przegrał dwa mecze w grupie, także by marzyć o awansie do półfinału, Polak musi wygrać ostatnie starcie. W nim po drugiej stronie siatki stanie wciąż najlepszy na świecie Novak Djoković.

Obaj panowie grali ze sobą 6 razy i wszystkie te mecze wygrał Serb. Po raz ostatni zmierzyli się na tegorocznym Wimbledonie, gdzie „Nole” zwyciężył po pasjonującym meczu rozłożonym na dwa dni w czterech setach. Jak będzie w czwartek? Trzymamy kciuki za „Hubiego”!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...