Hubert Hurkacz w III rundzie w Madrycie

Strona głównaTenisHubert Hurkacz w III rundzie w Madrycie

Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera i zameldował się w III rundzie turnieju rangi ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Rozstawiony z numerem ósmym Polak w pierwszej partii zdominował swojego rywala i wygrał 6:1. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugim secie. W nim również Polak okazał się górą i to on zagra w kolejnej rundzie z Niemcem Danielem Altmaierem.

Pewna wygrana na otwarcie zmagań w Madrycie

Ze względu na rozstawienie z numerem ósmym Hubert Hurkacz (9. ATP) rozpoczął zmagania w turnieju Mutua Madrid Open od II rundy. Wcześniej zdecydował się na krótki odpoczynek po małym maratonie. Najpierw sięgnął po trofeum w portugalskim Estoril, a następnie dotarł do III rundy w Monte Carlo. Później odpuścił turniej w Barcelonie, aby jeszcze lepiej przygotować się do zmagań w stolicy Hiszpanii.

Tu na otwarcie mierzył się z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (43. ATP). Niewiele ponad dwa tygodnie temu obaj rywalizowali ze sobą w Monte Carlo i tam Polak wygrał 2:1. Teraz było nieco łatwiej. Hubert Hurkacz doskonale wszedł w ten mecz. Szybko wypracował przewagę dwóch przełamań i prowadził już 5:0 w premierowej odsłonie. Przewagi nie zmarnował i seta zakończył 6:1. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugiej partii. Draper wyraźnie poprawił dyspozycję serwisową. Wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Od stanu 4:5 Polak wygrał jednak trzy gemy z rzędu i to on sięgnął po zasłużone zwycięstwo. Na przestrzeni całego meczu jego rywal nie miał ani jednego breakpointa. Spotkanie zakończyło się w niewiele ponad pięć kwadransów.

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Jack Draper (Wielka Brytania) 6:1, 7:5

Z kim Hubert Hurkacz zagra w III rundzie?

Polak zna już swojego kolejnego rywala w Madrycie. W III rundzie Mutua Madrid Open rangi ATP Masters 1000 zagra z Niemcem Danielem Altmaierem (61. ATP). Zawodnik ten w II rundzie nieoczekiwanie pokonał rozstawionego Francuza Arthura Filsa (32. ATP). Do tej pory Hubert Hurkacz i Daniel Altmaier rywalizowali ze sobą tylko raz. Miało to miejsce w 2019 roku na turnieju w Poznaniu. Wówczas Polak wygrał w dwóch setach. Liczymy na to, że w Madrycie będzie podobnie i to wrocławianin awansuje do 1/8 finału. Ich spotkanie zaplanowano na niedzielę.