Iga Świątek kończy 21 lat. Najlepszy prezent może sprawić sobie sama

Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek kończy 21 lat. Najlepszy prezent może sprawić sobie sama

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 roku. Zanim skończyła 21. rok życia wygrała French Open i została liderką światowego rankingu WTA. Aktualnie walczy o drugi, wielkoszlemowy tytuł w karierze na paryskich kortach Rolanda Garrosa.

Sto lat, Iga!

Te urodziny są dla Igi Świątek wyjątkowo pracowite. Polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie od ponad tygodnia walczy o drugi w karierze wielkoszlemowy tytuł. Jest na bardzo dobrej drodze, ponieważ pokonała już cztery rywalki i dotarła do ćwierćfinału turnieju French Open. I choć jej mecz o półfinał został zaplanowany dopiero na 1 czerwca, to urodziny są dla tenisistki czasem na regenerację i wyciszenie się przed czekającym ją wyzwaniem. Niemniej jednak nie zapominamy, ile Świątek zdołała osiągnąć przed ukończeniem 21. roku życia. Od kilkunastu tygodni nie opuszcza pozycji liderki światowego rankingu WTA, a rok 2022 w kobiecym tenisie należy do niej. Polka wygrała już w tym roku pięć turniejów: w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i w Rzymie.

Nasza redakcja życzy Idze przede wszystkim zdrowia i aby kontuzje ją omijały. Wierzymy, że najlepszy prezent Polka będzie w stanie zrobić sobie sama, osiągając bardzo dobry rezultat we French Open 2022.

O półfinał Rolanda Garrosa

Mecz IV rundy French Open, którego stawką był ćwierćfinał wielkoszlemowego turnieju z początku nie należał do najłatwiejszych dla Igi Świątek. Polka przegrała pierwszego seta z Chinką Qinwen Zheng, lecz w kolejnej fazie meczu to ona była górą. W drugim secie zwyciężyła „do zera”, a w trzecim 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula, sklasyfikowana na 11. miejscu w rankingu WTA. Mecz odbędzie się 1 czerwca o godzinie 12:00.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...