Iga Świątek bez trudu awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa

Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek bez trudu awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa

Iga Świątek, liderka światowego rankingu WTA bez trudu znalazła się w drugiej rundzie French Open. Polka w dwóch setach pokonała Ukrainkę Łesię Curenko. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Alison Riske.

Świątek w drugiej rundzie

Iga Świątek rozpoczęła zmagania we French Open jako rozstawiona z „jedynką”. W związku z tym w pierwszej rundzie trafiła na zawodniczkę, która z sukcesem ukończyła kwalifikacje. Okazała się nią Ukrainka Łesia Curenko. Polka bez trudu uporała się z rywalką, wygrywając 6:2, 6:0 i meldując się w kolejnej rundzie prestiżowego turnieju na paryskich kortach. Warto odnotować, że to już 29. zwycięstwo Świątek z rzędu.

Jej drugą przeciwniczką podczas Rolanda Garrosa będzie Amerykanka Alison Riske, sklasyfikowana z 43. numerem w światowym rankingu WTA. Mecz został zaplanowany na czwartek 26 maja.

Pech Majchrzaka i Fręch

Na placu boju we French Open 2022 pozostało już tylko trzech reprezentantów Polski: wspomniana powyżej Iga Świątek, znajdująca się w świetnej dyspozycji Magda Linette i Hubert Hurkacz, który dopiero rozegra swój pierwszy pojedynek na paryskich kortach. Pożegnaliśmy się już z Magdaleną Fręch, która została pokonana w trzech setach przez Angelique Kerber oraz z Kamilem Majchrzakiem. Polak uległ z kolei Brandonowi Nakashimie w pięciu setach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....