Iga Świątek pewnie melduje się w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju

Strona głównaTenisIga Świątek pewnie melduje się w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju

Iga Świątek pewnie pokonała Ukrainkę Elinę Svitolinę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach i potrwało niespełna 1,5 godziny. Polka potwierdziła swoją dobrą dyspozycję i wygrała 6:1, 6:4. W ćwierćfinale Dubai Duty Free Tennis Championships zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng lub Rosjanką Anastazją Potapową.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Eliną Svitoliną

Choć zdecydowaną faworytką tego meczu była Iga Świątek (1. WTA), to jednak Ukrainka Elina Svitolina (20. WTA) miała solidne podstawy do tego, aby liczyć na dobrym wynik. Wcześniej obie rywalizowały ze sobą dwukrotnie i wygrały po jednym spotkaniu. Iga Świątek jednak od kilku tygodni znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Pewnie obroniła tytuł w turnieju WTA w katarskiej Dosze, a następnie na otwarcie zmagań w Dubaju pokonała Amerykankę Sloane Stephens (41. WTA).

W starciu z Ukrainką poszła za ciosem. Prawdziwym popisem naszej tenisistki był zwłaszcza pierwszy set. W nim Iga Świątek pozwoliła rywalce na wygranie zaledwie jednego gema. Od stanu 1:1 Polka wygrała pięć kolejnych gemów i pierwszą partię zamknęła wynikiem 6:1. Zdecydowanie więcej emocji było w drugim secie. Tu Ukrainka próbowała się przeciwstawić i dwukrotnie przełamała Igę. Liderka rankingu WTA zanotowała jednak o jedno przełamanie więcej i wygrała 6:4. Dzięki temu po dwóch setach zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships rangi WTA 1000.

Iga Świątek (Polska, 1) – Elina Switolina (Ukraina, 15) 6:1, 6:4

Z kim zagra w ćwierćfinale?

Polka oczekuje na wyłonienie swojej kolejnej przeciwniczki. Będzie nią Chinka Qinwen Zheng (7. WTA) lub Rosjanka Anastazja Potapowa (35. WTA). Faworytką do awansu wydaje się być Azjatka, która początek tego sezonu ma wyśmienity. Bez względu na rywalkę, to Iga Świątek będzie faworytką do awansu do półfinału. Polka walczy o kolejne trofeum i powiększenie swojej przewagi w rankingu nad Białorusinką Aryną Sabalenką, która odpadła już w II rundzie zmagań w Dubaju.